Fretki domowe w hodowlach i sklepach. Gdzie kupić pupila?

Przed zakupem małego pupila, warto rozważyć wszystkie możliwości. Fretki domowe znajdują się w ofertach sprzedaży sklepów zoologicznych, osób prywatnych, a także w hodowlach. Każde rozwiązanie może posiadać swoje wady i zalety.

Sprzedaż przez osoby prywatne zazwyczaj okazuje się najtańszym rozwiązaniem. Fretki domowe czy innymi słowy łasica nie są najłatwiejszymi zwierzętami hodowlanymi. Dlatego niektóre osoby rezygnują z trzymania ich w domu. Czasem w ofertach serwisów sprzedażowych pojawiają się dorosłe fretki. Dorosły osobnik kosztuje znacznie mniej niż małe fretki w dobrych hodowlach. Jednak atrakcyjna cena tchórzofretki to także największe ryzyko. Dorosła fretka czy łasica może posiadać złe doświadczenia z poprzednim właścicielem. Co więcej, możemy kupić osobniki schorowane.

Kolejne rozwiązanie to biała lub brązowa fretka, dostępna na sprzedaż w sklepach zoologicznych. W ofercie znajdziemy zarówno małe, jak i nieco większe osobniki. Dostępna w sklepach zoologicznych fretka bądź łasica mogą być w pełni zdrowe i przygotowane do kontaktu z człowiekiem. Niestety możemy też kupić osobniki słabo oswojone, a brak odpowiedniej opieki w sklepach może być przyczyną problemów z zachowaniem.

Ostatnim, najbardziej polecanym rozwiązaniem jest hodowla. Możemy tam kupić małe fretki, a także nieco większe osobniki. Co ciekawe, dostępne na sprzedaż osobniki powinny być zadbane zarówno pod względem wyglądu, jak i kontaktów z człowiekiem. Dobra hodowla wypracowuje własną markę i zapewnia najlepsze warunki hodowlane. Cena tchórzofretki z uznanych hodowli może być dość wysoka, jednak stanowi gwarancję udanego zakupu. Za tego typu rozwiązaniem przemawia choćby możliwość zobaczenia rodziców małej fretki domowej czy wgląd w warunki hodowlane.

Cena tchórzofretki. Ile kosztuje fretka w sklepach i hodowlach?

Jak już wiemy, cena tchórzofretki może być uzależniona od miejsca zakupu. Niestety biała lub brązowa fretka, łasica domowa nie są zwierzętami wyjątkowo tanimi. Najtaniej byłoby kupić małe osobniki od osoby prywatnej. Cena tchórzofretki od osoby prywatnej to minimum 200 zł. Niekiedy natrafimy na oferty zwierzątek na sprzedaż, które kosztują około 300 zł. Są to bardzo atrakcyjne stawki. Biała fretka może okazać się nieco droższa

Cena tchórzofretki w sklepach zoologicznych na ogół okazuje się znacznie wyższa. Małe fretki domowe czy nieco większa łasica na sprzedaż, będą dostępne za kwotę 500 – 700 zł. Biała fretka o wyjątkowym wyglądzie może kosztować ponad 800 zł. Dorosłe fretki domowe okazują się nieco tańsze. W sklepach znajdziemy przy okazji podstawowe elementy wyposażenia początkującej hodowli (np. pokarm czy klatka dla królika miniaturki i fretki).

Ostatnią możliwością jest zakup zwierzątka w dobrych hodowlach. Cena tchórzofretki w hodowlach może okazać się dość zróżnicowana. Małe zwierzątka na ogół kosztują od 700 zł. Górna cena tchórzofretki w hodowlach będzie uzależniona od renomy hodowcy, a także od wyglądu małego osobnika. Fretki domowe niejednokrotnie kosztują ponad 1000 zł za osobnika. Sprawdź także ten artykuł z porównaniem tchórzofretki i fretki.

Idealna klatka dla królika miniaturki i fretki domowej

Wybierając małego pupila domowego, musimy dokupić odpowiednie wyposażenie. Istotna będzie chociażby klatka dla królika miniaturki i tchórzofretki. Oba produkty są ze sobą wzajemnie mylone, jednak w rzeczywistości przybierają zupełnie inne wymiary.

Fretka domowa na rękach
Cena tchórzofretki krok po kroku, czyli ile kosztuje fretka domowa i co warto wiedzieć

Polecane klatki dla gryzoni - sprawdź nasze propozycje

Klatka dla królika miniaturki przeważnie posiada rozmiar minimum 100 x 50 cm i około 40 do 50 cm wysokości. Tego typu rozmiary sprawdzą się dla jednego, kicającego pupila, jednak nie nadają się dla tchórzofretki. Warto bowiem pamiętać, że wszystkie fretki domowe wymagają dużej przestrzeni. Są to pupile, które uwielbiają wspinać się i bawić, a zatem klatka dla królika miniaturki będzie dla nich zbyt mała.

Dobrze dobrana klatka dla fretki domowej posiada minimalny rozmiar podstawy 100 x 60 cm. Minimalna wysokość klatki to z kolei 150 cm. Możemy zatem zauważyć, że produkt dedykowany dla tchórzofretki może być kilkukrotnie wyższy niż typowa klatka dla królika miniaturki.

Przestrzeń życiowa fretki powinna być też odpowiednio wyposażona. W ofercie sprzedaży znajdziemy zarówno specjalne poidełka, jak i różnego rodzaju zabawki. Wybór konkretnych elementów wyposażenia będzie uzależniony od rodzaju klatki oraz naszych indywidualnych preferencji. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nawet najlepiej wyposażona klatka dla tchórzofretki stanowi jedynie tymczasowy azyl dla naszego pupila. Każda tchórzofretka wymaga regularnego przebywania poza obrębem klatki. Za wartość minimalną przyjmuje się 2 – 3 godziny dziennie. Jest to czas, w którym właściciel może przebywać z pupilem i cieszyć się jego radosnymi zabawami w domu.

ikona podziel się Przekaż dalej