Hodowla szynszyli – najlepsze w Polsce

Ferma Mj Chinchilla

Właściciele fermy już od bardzo wielu lat wtajemniczeni są w to, jak hodować szynszyle. Mają ogromną wiedzę na temat tego, jakie zachowanie przejawiają gryzonie oraz jak wygląda ich prawidłowe żywienie. Opiekują się wieloma osobnikami – zarówno samcami, jak i samiczkami. Właściciele fermy hodują je, a także każdego dnia pielęgnują. Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat hodowli bądź dopiero ją rozpocząć, warto będzie zasięgnąć porady doświadczonych hodowców z fermy Mj Chinchilla. Właściciele z całą pewnością pomogą zaopiekować się nowym szynszylem i przedstawią wszystkie szczegóły, dotyczące życia gryzoni.

Mj Chinchilla to największa, ale też najbardziej ceniona ferma szynszyli w całej Polsce. Hodowcy bardzo często odbierają przeróżne wyróżnienia za swoją działalność. Mało tego, szynszyle z fermy często zdobywają też czempiońskie tytuły na Krajowych Wystawach Zwierząt Hodowlanych. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, ferma stała się w branży jedną z tych najbardziej profesjonalnych. Do domu może wyjechać stąd mały szynszyl albo beżowy, albo standardowego umaszczenia. Oczywiście, każdy zwierzak stale nadzorowany jest przez Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie.

Ferma jest bardzo nowocześnie wyposażona, a także posiada dogodne warunki do życia dla tych pociesznych, skocznych stworzonek. Jeżeli chcesz, by szynszyla miała określone zachowanie lub wygląd, warto będzie skontaktować się z fermą Mj Chinchilla. Cena szynszyla zależeć będzie głównie od umaszczenia – generalnie, beżowe szynszyle są nieco droższe od standardowej maści gryzoni.

Ferma szynszyli Moca

Fermę założono 20 lat temu, skupiając się głównie na standardowych szynszylach. Przez te kilkadziesiąt lat ferma szynszyli Moca bardzo się rozbudowała, więc można w niej znaleźć gatunki takie, jak szynszyl biały, beżowy polski albo beżowy Towera. Właściciele fermy stale pogłębiają swoją wiedzę na temat tego, jak hodować zwierzęta, jednocześnie wdrążając nowe techniki hodowlane. Od 2002 toku ferma Moca objęta jest oceną Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie.

Właściciele hodowli oferują swoją pomoc nie tylko w wychowaniu szynszyla w domu, ale też udzielają informacje na temat prowadzenia własnej hodowli. Każde zwierzę pochodzące z fermy Moca pochodzi od rodowodowych rodziców. Razem z szynszylem, możesz nabyć również wszelakie niezbędne akcesoria w fermie. Hodowcy proponują również wieloletnie umowy przyszłym właścicielom, zapewniając doradztwo i stałą opiekę. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z informacjami, ile żyją szynszyle.

Super produkty dla szynszyli - sprawdź!

Która hodowla szynszyli w Polsce jest najlepsza?

Domowa hodowla szynszyli Myszka

Jest jedną z bardziej popularnych domowych hodowli szynszyli, ciesząc się dużą popularnością na Facebooku. Hodowla prowadzona jest z wielkim zaangażowaniem i pasją, a żaden mały szynszyl nie posiada nabytych bądź wrodzonych wad genetycznych – co jest szczególnie ważne dla przyszłego właściciela zwierzątka. Domowa hodowla to świetna opcja dla hodowców, ponieważ mogą w ten sposób zakupić zwierzę pochodzące z naprawdę dobrych warunków, będące otoczone codzienną troską właścicieli. Hodowla Myszka zastrzega sobie, że nie sprzedają szynszyli poniżej trzeciego miesiąca życia – przez ten czas zajmuje się nimi matka. Minimalna waga dla każdego szynszyla, który opuszcza hodowlę, to zaś 300 g.

Nabywając zwierzaka otrzymasz również jego książeczkę zdrowia wraz z wykonanymi badaniami, a także pełną metryczkę. Dodatkowo, szynszyl dostanie „na wychodne” wyprawkę: zioła, karmę czy ulubione zabawki. Właściciele zastrzegają sobie również prawo do wyboru odpowiedniego (i odpowiedzialnego!) przyszłego opiekuna szynszyli.

Domowa hodowla szynszyli Amber Chinchillas

Hodowla liczy sobie już kilkanaście lat. Zaczęło się wyłącznie od hodowli hobbystycznej, a skończyło na rozwinięciu dużej, domowej hodowli. Amber Chinchillas to jedna z najstarszych, domowych hodowli szynszyli w Polsce. Właściciele mają ogromną wiedzę na temat tego, jak wygląda pielęgnacja czy żywienie szynszyli. Dużą wagę przykłada się w hodowli to zdrowia zwierzaków, a także eliminowania obciążeń genetycznych. Szynszyle opuszczające hodowlę mają łagodny charakter i nie sprawiają problemów z wychowaniem.

Szynszyl na żółtym tle
Porady, jak hodować szynszyle, czyli hodowla szynszyli w domu krok po kroku

Właściciele hodowli Amber Chinchillas współpracują z hodowcami szynszyli na terenie niemal całej Polski, ale też zagranicy (Niemcy, Czechy, Belgia czy Holandia). Dzięki temu zapewniony mają najlepszy materiał genetyczny dla stadka, które hodują. W hodowli można spotkać się z odmianami szynszyli takimi, jak:

  • Ebony,
  • Velvet,
  • White Wilson (szynszyl biały),
  • Royal Persian Angora,
  • i inne.

Szynszyle są specjalnie selekcjonowane do hodowli, będąc stale pod kontrolą weterynaryjną. Każdy szynszyl mieszka w przestronnej i wysokiej wolierce, gdzie do dyspozycji ma wiele półeczek i innych akcesoriów, umożliwiających kreatywne spędzanie czasu. Szynszyle mają w hodowli również swój wybieg, co umożliwia im stałe kontaktowanie się z człowiekiem. Cena szynszyla zależeć będzie od odmiany barwnej zwierzaka, a także jego wieku, budowy czy pochodzenia. Ważny będzie też fakt, czy chcesz szynszyla „na kolanka” czy do rozwoju własnej hodowli.

Pamiętaj, że…

Szynszyle często żyją nawet więcej niż 10 lat. Będą więc towarzyszem w domu przez naprawdę długi okres czasu! Skoro masz świadomość, ile żyją szynszyle, warto będzie poszukać odpowiedniej hodowli i móc cieszyć się zwierzątkiem o dobrym stanie zdrowia, bez wrodzonych wad genetycznych – co niestety zdarza się w pseudohodowlach. Szynszyl dobrze wychowany i otoczony opieką profesjonalnej hodowli błyskawicznie stanie się wiernym przyjacielem rodziny na kolejne lata.

ikona podziel się Przekaż dalej