Hamak dla szczura – jak zrobić samodzielnie krok po kroku

Okazuje się, że niektóre zabawki dla szczura nie posiadają zbyt skomplikowanej konstrukcji, a przy odrobinie umiejętności manualnych, możemy zrobić je samodzielnie. Własnoręcznie wykonany hamak dla szczura może posiadać idealnie dopasowane wymiary, a także nietypową kolorystykę, która ozdobi wnętrze klatki. Jak zrobić hamak dla szczura? Poniżej omówimy najważniejsze kroki wykonania zabawki

  • Krok 1 Przygotowanie materiałów – hamaki dla szczurów wymagają odpowiedniego przygotowania potrzebnych akcesoriów. Przed rozpoczęciem prac warto skompletować materiał polarowy, dwa drewniane patyczki, maleńkie karabińczyki z haczykami, a także nożyczki, igłę i nitkę.
  • Krok 2 Wycinamy hamaki – samodzielnie wykonany, materiałowy hamak dla szczura będzie wykonany z odpowiedniej wielkości paska polaru. W tym celu delikatnie docinamy materiał do odpowiedniej wielkości. Nasz materiałowy hamak powinien mieć kształt wydłużonego prostokąta. Przed wycinaniem warto ustalić miejsce montażu i samodzielnie ustalić wymiary zabawki dla szczura.
  • Krok 3 Owijamy materiałowy hamak dla szczurów na drewniane patyczki – to dość prosty do wykonania etap tworzenia zabawki. Wycięty uprzednio pasek materiału nawijamy na drewniany patyczek. Następnie obszywamy materiał w taki sposób, by stworzyć maleńki tunelik z patyczkiem. Zadanie wymaga jedynie użycia igły i nitki, jednak możemy też obszyć tunel za pomocą maszyny do szycia.
  • Krok 4 Mocujemy haczyki i karabińczyki – nasze patyczki powinny znajdować się po dwóch, przeciwległych stronach materiału, tworząc stelaż hamaka. Ostatnim, prostym do wykonania krokiem jest montaż haczyków i karabińczyków. Haczyki wkręcamy w boki drewnianych patyczków. Jeśli patyczki są zbyt twarde, możemy najpierw wykonać otwory montażowe przy użyciu wkrętarki. Do przykręconych haczyków dołączamy karabińczyki, które będą służyły do montażu zabawki na klatce.
  • Krok 5 Montujemy hamak dla szczura w klatce – nasze hamaki dla szczurków są już gotowe. Ostatnim krokiem będzie wybór docelowego miejsca i przyczepienie hamaka do prętów klatki. Warto tutaj zwrócić uwagę na wysokość mocowania. Co prawda nasz szczur domowy lubi się wspinać, jednak hamaki nie powinny znajdować się na zbyt dużej wysokości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o hodowli szczurów domowych?

Czy warto kupić materiałowy hamak dla szczura? Cena i popularne zabawki dla szczura

Wiemy już jak samodzielnie zrobić hamaki dla szczurków. Jednak nie każdy ma dostatecznie dużo czasu czy chęci, by osobiście wykonywać zabawki dla szczura. Alternatywą będzie zakup gotowych produktów w sklepach zoologicznych.

Hamak dla szczura w klatce
Hakam dla szczura krok po kroku, czyli jak go zrobić, jak zawiesić w klatce, zastosowanie

Hamaki dla szczurków to dość popularne zabawki. Dzięki temu możemy je kupić w wielu branżowych sklepach. Oferta sprzedaży jest bardzo rozbudowana, a hamaki dla szczurków dzielą się ze względu na rozmiary czy materiał wykonania. Różna jest również cena zakupu, dlatego przed dokonaniem wyboru warto rozważyć za i przeciw każdego rozwiązania.

Zdaniem wielu hodowców, najlepszy jest hamak materiałowy. Do wyboru mamy wiele interesujących propozycji. Dobre opinie posiada hamak Trixie 30 x 30 cm. Są to standardowe zabawki dla szczura, które montuje się na klatce. Jedna zabawka Trixie kosztuje około 15 zł, a zatem nie będzie zbyt dużym wydatkiem. W ofercie marki Trixie znajdziemy także nieco bardziej zaawansowane modele. Dobrym przykładem jest hamak Trixie z dodatkową osłoną od góry. Dzięki temu rozwiązaniu nasz szczur domowy zyskuje atrakcyjną zabawkę, a jednocześnie większe poczucie prywatności. Najlepszy hamak z górną osłoną kosztuje około 25 zł.

Najlepszy, wielofunkcyjny hamak może też posiadać specjalną, górną drabinkę. Jest to ciekawy produkt, który sprawia, że szczur domowy zyskuje więcej możliwości zabawy. Cena zabawki Trixie z drabinką wynosi około 26 zł. W sklepach możemy też kupić produkty innych producentów. Cena hamaka z drabinką wynosi od 20 do 40 zł.

To szczurki lubią najbardziej!

Nasz szczur domowy może też bawić się hamakiem wykonanym z trawy. Jest to dość ciekawe rozwiązanie i najlepszy sposób na połączenie zabawy z gryzieniem. Dobrej jakości hamak z trawy kosztuje około 15 zł. Zabawka o niestandardowych wymiarach na ogół kosztuje nieco więcej. Dużą zaletą hamaków z trawy jest możliwość gryzienia przez naszego pupila. Niestety wybierając tego typu zabawki dla szczura, musimy wziąć pod uwagę, że produkt nie będzie nadzwyczaj trwały. Akcesoria dla gryzoni to niezbędny zakup.

ikona podziel się Przekaż dalej