Transporter dla chomika

Jakiego rodzaju transporter jest najlepszy dla chomików?

Chomiki to dość wymagające gryzonie, o które należy się odpowiednio troszczyć. Należy dbać o to, by chomikom nigdy niczego nie brakowało. Ich klatka wymaga regularnego czyszczenia. Ważne są także niektóre gadżety w owej klatce – jak zabawki dla chomika czy kula dla chomika, które uatrakcyjnią zwierzęciu czas. Równie niezbędnym gadżetem jest transporter, który umożliwi zabieranie zwierzątka do weterynarza lub wychodzenie z nim na spacery. Mały transporter potrafi wnieść wiele dobrego w życie nie tylko właściciela, ale i chomika. Dzięki niemu życie z gryzoniem i opieka nad nim na pewno znacznie się poprawią.

Bez cienia wątpliwości, czy to duży czy też mały, transporterek jest podstawą. Chomik panda być może i nie potrzebuje go na co dzień, jednak warto będzie mieć go pod ręką w razie większych kłopotów. Transporterek powinien być przede wszystkim bezpieczny, a także wygodny dla gryzonia. Musi mieć też dobrą wentylację i sprawiać, że gryzoń będzie się w nim czuł dobrze. Należy pamiętać, by zimą podczas przewożenia w nim chomika wyścielić transporterek od środka. Można też umilić podróż gryzoniowi, wsadzając do transporterka zabawki.

Jakie mamy transportery dla chomików?

Wśród najpopularniejszych wyróżnia się transporterek plastikowy, który doskonale sprawdza się podczas długich podróży bądź wyjazdów, a także w trakcie wizyty u weterynarza. To bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ plastikowy transporter dla gryzoni umożliwia im swobodne przemieszczanie się. Żeby było im wygodniej, warto wyścielić transporter sianem. Dobrze też, by transporterek posiadał uchwyt, dzięki któremu swobodniej będzie można go przenosić. Plusem plastikowego transporterka jest jego stosunkowo niska cena.

Dobrym rozwiązaniem są również torby z materiału – ze specjalną siatką, zabezpieczającą zwierzę przed ucieczką. Dzięki niej można także umożliwić dobrą wentylację, niezbędną do oddychania gryzonia. Materiałowa torba na pewno jest przytulniejsza od plastiku, jednak nada się wyłącznie w przypadku większego rozmiaru gryzonia. A, jak wiadomo, chomiki do dużych nie należą.

Polecane karmy i akcesoria dla chomików

Transporter dla chomików jest podczas podróży równie ważny, co szelki dla królika. Możesz zdecydować się na kartonowy transporterek, w którym można przenosić chomika jednorazowo. Właśnie w takiego rodzaju pojemniczkach przenoszone są gryzonie, kupowane np. w sklepach zoologicznych. Mimo, że kartonowy transporterek jest bardzo wygodny, to nie zaleca się go stosować na co dzień. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach dla chomików.

Transporter ważny tak samo, jak klatka dla chomika

O czym pamiętać, kupując transporter?

Przede wszystkim, należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru transporterka. Tak samo, jak dobierane pod kątem rozmiaru są szelki dla królika, należy na identycznych zasadach dobrać transporterek dla chomików. W przypadku transporterów, bardzo ważna jest też wentylacja, która umożliwi chomikom swobodny dostęp do świeżego powietrza. Ważna jest też wytrzymałość – transporterek nie może bowiem pęknąć podczas przenoszenia chomika. Nie powinno się też w nim znajdować zbyt wiele otworów, ponieważ będzie przez nie uciekało ciepło. W dodatku, chomik panda mógłby przypadkowo się zaklinować

Ważne też, żeby drzwiczki nie było za bardzo przymocowane. Chodzi o to, że nie może być w nich żadnych wątpliwej jakości zawiasów. Możesz też pomyśleć nad transparentnymi ściankami, dzięki którym lepiej będziesz obserwować swojego chomika. Podobnie jak zabawki dla chomika czy kula dla chomika, możesz dopasować kolor, kształt i rodzaj materiału transporterka. Wszystko zależy od tego, która opcja będzie wygodniejsza i jaka będzie cena transportera. Możesz zdecydować się np. na:

  • transporter z otwarciem od boku,
  • transporter z otwarciem od góry,
  • torbę transportową.

Który transporter i za jaką cenę?

Najważniejsze, by transporter był bezpieczny dla chomika. Zwróć więc uwagę na materiał z jakiego został on wykonany. Najbardziej popularne są obecnie tworzywa sztuczne, ale też metalowe elementy. Transporter dla chomika powinien być bardzo solidnie zamocowany – zwłaszcza metalowe fragmenty, które chomik może odgryźć i przypadkowo połknąć. W transporterze nie powinno być też żadnych toksycznych substancji, jak np. lakier bądź farba. Pamiętaj, że zwierzątko musi mieć możliwość swobodnego oddychania w transporterze. Powinno się też w łatwy sposób móc wyczyścić transporter.

Jeżeli chodzi o cenę, to transporterki znaleźć można w sklepach zoologicznych za ok. kilkadziesiąt złotych – mowa o tych lepszych wersjach. Większe zazwyczaj oscylują wokół 50 zł, mniejsze zaś ok. 30 zł. Oczywiście, podczas wyboru nie kierujmy się jednak wyłącznie ceną – a bezpieczeństwem, jakie będzie w stanie zapewnić transporterek dla chomików.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny