Zabawki interaktywne dla kota – które zabawki są najlepsze dla kotków?

1. Drapak sufitowy

Drapak sufitowy może spełniać nie tylko funkcję użytkową. Posłuży on kotu rzecz jasna do ścierania pazurków, które jest jego naturalnym odruchem. Drapak sufitowy sprawdzi się też jednak jako znakomita zabawka interaktywna dla kotów. Drapak może mieć różne platformy i poziomy do zamocowania, na których bawić będzie się zwierzę. Jeżeli szukasz zabawki łączącej przyjemne z pożytecznym, drapak właśnie jest taką zabawką! Kot może się na nim relaksować, a także ukrywać w drapaku i bawić. Z bezpiecznych platform obserwować będzie wszystko, co dzieje się w mieszkaniu. W przeciwieństwie do innych drapaków, sufitowy nie zajmie wiele miejsca w domu i będzie idealnym rozwiązaniem dla szczególnie aktywnych kotków – nawet, gdy jest ich kilka.

Warto szukać drapaków, które w zestawie mają również zabawki interaktywne dla kota. Będzie to znakomite urozmaicenie zwłaszcza dla małego, żywiołowego kotka. Pupil będzie mógł drzemać na platformach, ale też ostrzyć na nich pazury i baraszkować wśród gadżetów drapaka. Szczególnie polecane są drapaki, w których znajduje się tunel z piłką. Kot będzie z radością przeciskać się przez taki tunel, na końcu którego znajduje się piłka lub sztuczna mysz. Do kupienia są też drapaki, gdzie z każdego piętra zwisają kolorowe zabawki na specjalnych sznurkach. Tunel z piłką bądź zwisające pluszaki z platform stanowią świetne urozmaicenie życia i doskonałą rozrywkę dla kotów. Jednym ze szczególnie polecanych drapaków sufitowych jest drapak sufitowy Aurelio marki Trixie.

2. Tunele do zabawy

To tanie gadżety, które można nabyć w większości sklepów zoologicznych. Tunel dla kota może być:

  • Szeleszczący – najbardziej powszechny tunel do zabawy dla kotów (np. Trixie tunel do zabawy dla kota – cena od 40 zł).
  • Drewniany – to bezpieczny tunel dla każdego kotka, na którym może on również ostrzyć swoje pazurki. Drewniana wersja tunelu znakomicie posłuży jako interaktywna zabawka.
  • Z piłką – bardzo często znajduje się przy drapakach dla kotów. W niektórych modelach tuneli z piłką można wsuwać smakołyki do specjalnie przygotowanych w tym celu otworów.
  • Legowisko – inteligentne kocie tunele bardzo często pełnią funkcję również wypoczynkową. Kot może się w nim nie tylko bawić, ale też odpoczywać. Niektóre tunele w postaci legowiska posiadają wiszące dzwoneczki nad wejściem, mobilizujące kota do aktywności fizycznej.
Wysokomięsne, wilgotne karmy dostosowane do potrzeb kota jako mięsożercy?

Mokre karmy Carnilove dla kotów to nie tylko bogactwo mięs pochodzących z unikalnych źródeł, ale także pewność składu, który został pozbawiony dodatku zbóż. Oferując je wesprzesz prawidłowe trawienie i zdrowie dróg moczowych swojego kota!

Sprawdź!

Tunele z reguły są dość tanie, jednak możesz zrobić taki również samodzielnie. Zabawka DIY w postaci tunelu może być drewniana, polarowa bądź z tworzywa sztucznego. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i budżet. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o polecanych zabawkach dla kota.

TOP 4 zabawki interaktywne dla kota

3. Pluszowe zabawki dla kotów

Pluszowa maskotka to inteligentna zabawka dla każdego małego kota. Pluszak może być w dowolnej formie, np. myszki albo ptaka. To doskonały gadżet dla kociąt, który pozwoli im przytulać się do pluszaka, podrzucać nim, nosić w pyszczku i podgryzać. Najważniejsze jednak, by pluszowe zabawki dla pupila wykonane były z dobrej jakości materiałów, które nie uczulą kota.>/p>

Kot przytulający się do pluszowej myszki, a także zabawki interaktywne dla kotów krok po kroku, opinie, marki, propozycje
TOP 4 najciekawsze zabawki interaktywne, czyli marki, zabawki, rodzaje i producenci

Rekomendowane są pluszaki polarowe oraz maskotki z kocimiętką, wpływającą na uspokojenie kotów. Pluszowa zabawka może posiadać również doczepione różnego rodzaju grzechotki czy piórka, które dodatkowo będą stymulowały zmysły kota i pobudzały do aktywności. Polecane maskotki dla kotów to:

4. Zabawki interaktywne dla kota na baterie

Elektryczne zabawki dla kotów to ostatnia z naszych propozycji. Gadżety na baterie typu nakręcana mysz z całą pewnością zachęcą zwierzaki do zabawy. Nakręcane myszy elektryczne często utworzone są z materiału przypominającego mysią sierść, przez co stają się wiarygodne dla kotów i miłe w dotyku. Niektóre zabawki wydają z siebie również specyficzne dźwięki, przez co jeszcze bardziej odzwierciedlają prawdziwe gryzonie. Taka inteligentna zabawka może mocno pobudzić instynkt myśliwski u kotów, mobilizując je do aktywności fizycznej. W sklepie Fajny Zwierzak znajdziesz kilka tego rodzaju interaktywnych zabawek elektrycznych dla kotów.

Niektóre zabawki elektryczne dla kotów są również zdalnie sterowane, więc będziesz mógł samodzielnie zaprogramować je dla swojego czworonoga (np. mysz na kółkach). Należy jednak regularnie sprawdzać stan elektrycznej zabawki, by nie pozwalać kotu na zabawę uszkodzonym gadżetem. Niedopilnowanie bezpieczeństwa interaktywnych zabawek może skutkować np. przypadkowym zranieniem się kota.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny