Koty dla dzieci – najlepsze rasy kotów dla dziecka

1. Kot syberyjski

Koty syberyjskie wyróżniają się żywiołowym charakterem. Wszędzie ich pełno! Koty syberyjskie uwielbiają się bawić, dlatego warto wybrać jednego z nich do domu z dziećmi. Kot chętnie bawi się z maluchami będąc przy tym wyrozumiały, cierpliwy i aktywnie biorąc udział w życiu rodzinnym. Może być doskonałym przyjacielem dzieci.

W przypadku niego warto dowiedzieć się, czemu kot mruczy. Rasa syberyjska lubi rozmawiać, w ten sposób często komunikując ludziom o swoich potrzebach. Czasem kotki syberyjskie robią to bardzo donośnie.

2. Kot norweski leśny

To przyjazne i łagodne kocięta mimo swoich pokaźnych gabarytów. Norweskie koty leśne uwielbiają się bawić z dziećmi. Wykazują przy tym dużo cierpliwości, więc nie musisz się obawiać zostawiając malucha z kotem. Koty norweskie leśne są bardzo tolerancyjne i mało bojaźliwe.

Trzeba jednak pamiętać o prawidłowej socjalizacji i tym, jak oswoić kota. Każda rasa potrzebuje bowiem czasu na przyzwyczajenie się do życia z ludźmi.

3. Kot ragdoll

Rasowe koty ragdoll są zrównoważone, niekonfliktowe oraz niezwykle uczuciowe. Znakomicie odnajdują się w zabawie z dziećmi, zwłaszcza że lubią wszelakiego rodzaju aktywności ruchowe. Potrafią dopasować się do każdej zabawy.

Kot Ragdoll, jedna z najspokojniejszych ras siedzący na właścicielce, a także TOP 10 ras kotów dla dzieci
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli ranking spokojnych ras kotów idealny do zabaw z dziećmi

Ragdoll ma wiele cierpliwości do najmłodszych, a także uwielbia być przez nich głaskany. Może spodobać się to dzieciom, dla których tulenie kotka to najlepsza zabawa. Jeśli szukasz kota rodzinnego to ragdoll może być doskonałym wyborem.

4. Kot brytyjski krótkowłosy

Pod warunkiem nauczenia dzieci tego, jak oswoić kota, może stać się on ich najlepszym przyjacielem. Koty brytyjskie polecane są jednak dla tych pociech, które są starsze. Koty rasy brytyjskiej czasem mają swoje „fochy”, więc przez nieodpowiednie traktowanie mogą nie być najlepsze dla mało wyrozumiałych dzieci.

Kot brytyjski lezący na ziemi, a także TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli najlepsze rasy do domu z dzieckiem
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli najlepsze rasy kotów do zabawy z dziećmi, najspokojniejsze rasy

Polecane karmy dla kotów - sprawdź je!

Kot brytyjski owszem, wygląda jak niebieski miś. Nie powinieneś dopuszczać jednak, by dzieci właśnie w taki sposób go traktowały! Jeżeli odpowiednio nauczą się traktować czworonoga, odwdzięczy się on dozgonną miłością całej rodzinie. Sprawdź także ten artykuł z TOP 5 najspokojniejszych ras kotów.

5. Kot birmański

Birmańskie koty dla dzieci będą świetnymi towarzyszami pod warunkiem, że pociechy zostaną nauczone szacunku do zwierząt. Jeżeli pociechy będą potrafiły prawidłowo zajmować się kotem, odwdzięczy się on swoim towarzystwem i uwagą.

Kot Birmański leżący na drapaku lub domku dla kotów, a także TOP 10 ras kotów dla dzieci
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli najbardziej spokojne i zrównoważone rasy kotów do zabawy z dziećmi

Kot birmański może być najlepszym kompanem do towarzystwa i świetnie dogadywać się z dziećmi. Trzeba jednak przyzwyczaić zwierzaka do obecności dzieci.

Najlepsze koty dla dzieci. Polecane TOP 10 kotów dla najmłodszych

6. Kot devon rex

Devon rexy to bardzo specyficzne kocięta, które swoimi zachowaniami często przypominają psy. Potrafią aportować czy przybiegać na zawołanie, co może rozbawić niejedno dziecko. Inteligencja i ogromna energia kota sprawiają, że staje się on doskonałym kandydatem na towarzysza najmłodszych.

Kot Devon Rex na posłaniu w koszyku o dużych uszach i zielonych oczach, a także TOP 10 najlepszych ras kotów dla dzieci
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli najlepsze rasy, idealne z mniejszymi i większymi dziećmi

Dokładnie tak samo jak w przypadku innych ras trzeba jednak nauczyć dziecko, jak oswoić kota. Zasady zabawy z tak delikatnym czworonogiem powinny zostać wyjaśnione zanim dopuści się do zetknięcia pociech z kotem.

7. Kot abisyński

Koty abisyńskie są bardzo aktywne i żywiołowe, więc na pewno polubią się z ruchliwymi dziećmi. Jeżeli nauczysz pociechy obchodzenia się z kotem, mogą stać się oni swoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Kot abisyński leżący obok małej właścicielki, a także TOP 10 ras kotów dla dzieci oraz najlepsze rasy kotów dla dzieciaków
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli rasy kotów, które najlepiej sprawdzają się do zabawy z dziećmi i są najspokojniejsze

Koty abisyńskie mają duże zapotrzebowanie na ruch oraz aktywność fizyczną. Jako że dzieci również mają podobne potrzeby, kot powinien świetnie dogadać się z najmłodszymi członkami rodziny. Abisyńska rasa chętnie bawi się z dziećmi. Uważaj tylko, by razem nie zaczęli zbyt mocno psocić!

8. Kot burmski

To kot pochodzący z grupy azjatyckiej, a dokładniej z klasztorów i pałaców starożytnej Birmy. Jeśli opanujesz zachowania dzieci w stosunku do kota i dowiesz się, czemu kot mruczy i co sygnalizuje owym mruczeniem, kot burmski powinien stać się znakomitym przyjacielem najmłodszych.

Kat burmski na szarym tle, a także najspokojniejsze rasy kotów - TOP 10 ras kotów dla dzieci
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli spokojne rasy kotów, które będą dobrze współpracować z dziećmi krok po kroku

Burmskie koty szybko przystosowują się do nowych sytuacji, więc zaakceptują towarzystwo grzecznych dzieci. Burmski kot będzie dla nich miły i przyjazny. Jako że jest ciekawski i bardzo żywiołowy, pociechy powinny błyskawicznie się z kotem zaprzyjaźnić.

9. Kot cornish rex

To jeden z najbardziej towarzyskich kotów na świecie. Uwielbia nie tylko obecność innych kotów i psów, ale też dzieci. Wystarczy nauczyć swoich podopiecznych, w jaki sposób powinny obchodzić się ze zwierzakiem. Jeżeli uda się tego dokonać, cornish rex stanie się świetnym towarzyszem dla dzieci.

Koty CornishRex o białej i czarnej sierści, a także najlepsze rasy kotów, czyli TOP 10 ras kotów dla dzieci
TOP 10 ras kotów dla dzieci, czyli te rasy kotów, które będą nadawać się pod opiekę dla dzieci

Najmłodsi mogą naprawdę wiele nauczyć się podczas dorastania w towarzystwie cornish rexa. Kot na tyle polubić się może z kolei z dziećmi, że czasami będzie nawet zasypiał obok nich. Koty rasy cornish rex potrzebują ciepła człowieka, dlatego też bywają bardzo pieszczotliwe. Rasowe kocięta będą doskonałym materiałem na przyjaciela dzieci.

10. Kot bengalski

Ostatnią naszą propozycją jest kot bengalski. To idealny materiał na dziecięcego przyjaciela, zwłaszcza że rasa wyróżnia się niesamowicie wysokim poziomem energii. Koty bengalskie są na tyle żywiołowe, iż niemal dorównują w tej kwestii najmłodszych dzieciakom. Właśnie dlatego warto będzie uczynić kota bengalskiego kompanem swoich pociech.

Zaleca się wybrać kota bengalskiego na towarzysza dzieci równie ruchliwych i pełnych energii. Rasa nie jest polecana dla dzieci spokojnych, ponieważ koty mają dość duże potrzeby ruchowe. Należy jednak pamiętać, że każde zwierzę czasami potrzebuje odpocząć – kot bengalski również. Dlatego niezbędne jest nauczenie swoich dzieci, w jaki sposób prawidłowo obchodzić się z kotem. Najważniejsze pokazać swoim pociechom, że kot nie jest pluszową zabawką i nie można traktować go jak maskotkę.

ikona podziel się Przekaż dalej