Obroża Foresto dla kota – dlaczego warto ją kupić?

Obroża Foresto Bayer – przeciwpchelna i przeciw kleszczom

Przede wszystkim, obroża Foresto dla kota pozwala zwalczać mu pchły i kleszcze prze okres czasu ok. 8 miesięcy. Obróżka ma za zadanie je odstraszać i zabijać, zanim dojdzie do ugryzienia. Nie kupisz jej bardzo tanio, bo skuteczność obroży jest naprawdę wysoka. Obrożę Foresto podzielić można na dwa rodzaje:

  • Dla małych psów i kotów – poniżej 8 kg (cena 89 zł)
  • Dla psów powyżej 8kg (cena 109 zł)

Oczywiście, my skupimy się na obrożach dla kotów i ewentualnie małych psów. Są one wodoodporne i bezzapachowe, wykonane z polimerowego materiału. To właśnie z niego uwalniają się substancje czynne, odganiające kleszcze i pchły: flumetryna oraz imidakloprid. Wchodzą one w skórę i sierść kotów czy też małego psa. Substancje te zaczynają działaś od momentu kontaktu ze skórą i sierścią, więc pasożyt nie zdąży nawet ugryźć kota, a… już zginie. Z całą pewnością wniesie to bezpieczeństwo, ale też sporo komfortu w życie czworonoga. Nie będziesz musiał się stresować, że np. kleszcz przeniesie na kota jakąś chorobę.

Pamiętaj, że obroża będzie uwalniać kolejne dawki aktywnych substancji przez ok. 8 miesięcy. Przez ten czas, codziennie chronić będzie pupila przed pasożytami. Po tym czasie, wypada jednak wymienić obrożę na nową. Nie zapominaj o tym, że jest to element ważniejszy, niż tunel dla kota czy strzyżenie psa. Obroża ochrania zdrowie zwierzęcia, więc jest podstawą – tym bardziej, gdy często zabierasz pupila w teren lub pozwalasz mu na samodzielne eksplorowanie okolicy.

W jaki sposób założyć kotu obróżkę?

Chyba żaden kot nie lubi zakładania obroży, a przynajmniej na to wskazują opinie właścicieli czworonogów. Warto więc posłużyć się poniższymi wskazówkami, by ułatwić proces zakładania obroży na szyję kota.

  1. Przed zastosowaniem, wyjmij obrożę Foresto z torebki ochronnej. Dobrze ją obejrzyj, żeby nie został żaden plastikowy element łączenia.
  2. Załóż obrożę kotu, dostosowując jej długość i zbyt mocno nie zaciskając. Musisz mieć możliwość włożenia między szyję kota a obrożę dwóch palców.
  3. Wolną końcówką przeciągnij przez szlufkę. Przytnij niepotrzebny odcinek.
  4. Pamiętaj, by od czasu do czasu sprawdzić dopasowanie obroży – zwłaszcza, gdy kot rośnie. Będzie trzeba ją zmieniać wraz ze zmieniającym się obwodem szyi zwierzaka.
Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego kota?

Poznaj wyróżniającą się linię suchych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Świeże mięso = lepszy aromat, smakowitość każdego posiłku i jego przyswajalność! Postaw na wysoką jakość kociego menu!

Sprawdź!

U kotów stosować należy obrożę o długości 38 cm (dla kotów i psów poniżej 8 kg). U dużych z kolei może być to 70 cm – choć z reguły koty nie potrzebują aż tak dużej obroży i większości ras w zupełności wystarczy obróżka dla małych psów i kotów. Tak, jak już wspominaliśmy, obroża Foresto dla kota to jednostajna cena. Tanio czy też najtaniej możesz ją kupić wyłącznie podczas promocji. Warto śledzić więc je regularnie bezpośrednio u producenta lub w sklepach zoologicznych, które prowadzą sprzedaż tych obróżek. Sprawdź także ten artykuł z porównaniem obroży i szelek dla kota.

Obroża Bayer Foresto dla kota – co warto o niej wiedzieć?

Co powinieneś wiedzieć o obroży Foresto dla kota?

Obroża dla kota jest tak samo ważna, jak strzyżenie psa na wystawę lub rekreacyjno-wypoczynkowy tunel dla kota. A może nawet ważniejsza, bo przecież obroża jest przeciw kleszczom oraz innym owadom, które zaatakować mogą kota np. podczas spaceru. Przeciwpchelna obróżka będzie pełnić funkcję ochronną przed insektami, dokładnie przez okres 8 miesięcy. Nie będziesz musiał więc podawać kotu np. środków przeciw tym insektom. Substancje aktywne, które mają za zadanie zwalczyć kleszcze, rozchodzą się w lipidowej warstwie sierści kota, chroniąc go przed insektami. I tak:

  • flumetryna – odstrasza oraz zabija kleszcze
  • imidakloprid – zabija dorosłe pchły, a także ich larwy

Obroża Foresto dla kota na chodniku koło kota o barwnej sierści, a także zastosowanie i rodzaje obroży
Obroża Foresto dla kota oraz informacje: zastosowanie, działanie, rodzaje i wielkości

Czasami oczywiście może się zdarzyć, że kleszcz np. wczepi się w sierść kota, gdy będzie blisko. Substancje działają kontaktowo, więc insekt musi znaleźć się w futrze kota, by później uciekł albo został zabity. Jeśli kleszczy będzie w danym miejscu dużo, większość i tak zginie dzięki obroży. Jednak jakiemuś zawsze może się udać, że się wczepi w skórę. Jest to oczywiście rzadka przypadłość i praktycznie w ogóle się nie zdarza. No chyba, że minie termin przydatności obroży – a więc również jej działania.

Nie martw się, gdy kot nadgryzie obrożę. Substancje aktywne znajdują się w środku, a nie na zewnątrz obroży. Nie powinieneś jednak pozwalać kotu na gryzienie obroży. Gdy ją bowiem zje, może wystąpić biegunka albo wymioty u kota. Wówczas konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Ciekawostki na temat obroży Foresto dla kota

Jeżeli chcesz wymienić kotu obrożę nie ma problemu, by zrobić to zaraz po zdjęciu starej. W momencie, gdy obroża Foresto dla kota się pobrudzi, będzie w dalszym ciągu działać – jednak wyłącznie, gdy ubrudzona będzie zewnętrzna część obroży. W przypadku pobrudzenia jej od środka, trzeba przetrzeć obrożę wilgotną ścierką, by nie osłabić działania obroży przed brud. Pamiętaj, że obroża jest wodoodporna i nie musisz jej zdejmować, gdy np. chcesz wykąpać swojego kota. Unikaj jednak moczenia obroży długo w wodzie czy szamponie – wpłynąć to może na skrócenie czasu jej działania.

Jeżeli kot przypadkowo zahaczy się obrożą podczas spaceru, uruchomi się mechanizm uwalniający czworonoga. Działa na zasadzie zapadki – czyli obroża się luzuje, a kot będzie mógł uwolnić się z niej. Możesz stosować tę obróżkę razem ze zwykłą, którą nosi kot. Skuteczność Foresto dla kota nie zmniejszy się, o ile cały czas będzie noszona w sierści. Pamiętaj jednak, by wymieniać obróżkę po upływie zalecanego czasu 8 miesięcy – inaczej, będzie ona zupełnie nieskuteczna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny