Hodowla kotów syberyjskich

Hodowla „Arystokracja”

Jest to niewielka hodowla prywatna, która znajduje się w okolicy Karsko k/Barlinka. Właśnie tutaj wychowywane są małe koty syberyjskie, w towarzystwie ludzi i psów. Hodowla „Arystokracja” swoją nazwę wzięła od stwierdzenia, iż na świecie nie ma stworzeń bardziej szlachetnych niż koty właśnie. Hodowla należy do Stowarzyszenia Felis Posnania, podlegającego Polskiej Federacji Felinologicznej. Jest także członkiem stowarzyszenia Kotów Syberyjskich. Każdy kot syberyjski rudy czy innej maści, pochodzący z hodowli, jest pod stałą kontrolą weterynarza.

Właścicielka hodowli zajmuje się zwierzętami już od dziecka. Ukończyła studia przyrodnicze i od zawsze marzyła o tym, by hodować rasowe koty. Poznając osobiście koty syberyjskie, zdecydowała się hodować właśnie tę rasę. Hodowla kotów syberyjskich zarejestrowana została w marcu 2009 roku, a pierwszy miot i cudowne kocięta pojawiły się w czerwcu 2009 roku. Dlaczego „Arystokracja” postawiła na hodowlę kotów syberyjskich? Otóż, to rasa łatwo przystosowująca się do nowych warunków, będąca szalenie inteligentną. Nawet kocimiętka dla kota nie jest tak doskonałym towarzyszem, jak ukochany człowiek kotów! Syberyjska rasa jest więc bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi i stale szuka z nimi kontaktu. Koty są łagodne i szybko nawiązują przyjaźń zarówno z właścicielami, jak i z innymi zwierzętami w domu.

Dla hodowli najważniejsze jest dobro kotów i kochający, przyszli właściciele. Dlatego swoje kocięta oddaje wyłącznie w dobre ręce, potrafiące objąć kota należną opieką. Cena kota syberyjskiego ustalana jest indywidualnie. Sprawdź także ten artykuł o charakterze kota syberyjskiego.

Hodowla „Nowa Era PL”

Jest to jedna z najlepszych hodowli kotów syberyjskich w Polsce, zarejestrowana w Cat Club Feniks. Kocięta posiadają rodowody Felis Polonia. Właściciele hodowli bardzo mocno przywiązują uwagę do tego, by starannie dobierać koty pod względem nie tylko wyglądu, ale też charakteru odpowiedniemu rasie syberyjskiej – stąd też kotów nie kupi się tanio. Dzięki owej selekcji jest bowiem możliwość uzyskania na przyszłość jak najlepszą charakterystykę rasy. W hodowli stawia się nie na małe, a na możliwie duże i silne koty syberyjskie. Każdy jeden kot syberyjski rudy (bądź innego umaszczenia) jest szczepiony i posiada wszelakie aktualne testy na FeIV i FIV, z ujemnym wynikiem.

Kot syberyjski wygrzewający się na słońcu oraz hodowla kotów syberyjskich
Polecana hodowla kotów syberyjskich, a także charakter kotów syberyjskich

Hodowla stale się rozrasta, a właściciele prowadzą ją z wielką pasją i zaangażowaniem, realizując hodowlane cele. Zwierzakom poświęcają każdą wolną chwilę, co przekłada się na łagodny charakter każdego kota.

Polecane karmy dla kotów - sprawdź je!

Informacje na temat hodowli kotów syberyjskich

Hodowla „Colour Foot PL”

To niewielka hodowla kotów syberyjskich, zarejestrowana w Cat Club Feniks, zrzeszonym w organizacji Felis Polonia. W życiu hodowców koty były w zasadzie od zawsze. Kiedy pojawił się u nich pierwszy, leśny kot syberyjski, właściciele zapragnęli otworzyć hodowlę i spędzać z tą rasą jak najwięcej czasu, wgłębiając się w jej tajemnice. Hodowcy uwielbiają syberyjską rasę, którą się zajmują – bowiem to właśnie te koty nadają ich życiu prawdziwy sens i wnoszą w nie wiele radości. Koty, którymi opiekują się właściciele „Colour Foot PL”, są zwinne, niezależne, piękne i posiadają fascynujący charakter. Hodowla to spełnienie ich największych marzeń.

Warto wiedzieć, że właściciele hodowli kociaki oddają dopiero, gdy te ukończą minimum 13 tygodni – są przez ten czas potrójnie odrobaczone, zachipowane i podwójnie zaszczepione, przez co nie będą narażone na kocie choroby. Cena kota syberyjskiego wynosi od 2300 zł za kota „na kolanka”.

Hodowla „Fordonia”

Hodowla ta jest członkiem Cat Club Feniks, która należy do Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia.  Jeżeli poszukujesz wymarzonego kotka syberyjskiego o pożądanym wyglądzie czy cechach charakteru, dobrze trafiłeś! Kotki właścicieli są prawdziwymi przyjaciółmi ludźmi, a każdy z nich jest odpowiednio przygotowywany na zmianę domu – będąc zdrowy, zaszczepiony i odrobaczony. Kotki z „Fordonia” są dobrze wychowane i ułożone, więc prędko powinny stać się najlepszymi przyjaciółmi każdej rodziny.

Kociaki opuszczają hodowlę pasjonatów po ukończeniu minimum 12 tygodni. Przez ten czas troskliwi opiekunowie kociąt uczą maluchy, jak stać się samodzielne, jak dbać o czystość i w jaki sposób używać drapaka. Będą przyzwyczajone do towarzystwa człowieka, więc nie masz się co obawiać, że kot będzie się bał! Razem z kotkiem otrzymasz również jego rodowód, umowę kupna, książeczkę zdrowia i wiele cennych informacji o rasie – wraz z wyprawką dla maluszka, na jego pierwsze dni w nowym mieszkaniu.

ikona podziel się Przekaż dalej