Legowisko dla kota na kaloryfer – popularne rodzaje i akcesoria dla kotów

Po co kotu wygodne siedzisko? Dlaczego trzeba zwrócić uwagę na jego jakość?

Posłanie bądź łóżko dla kota jest niezbędnym elementem wyposażenia zwierzaka. W dobrej jakości siedzisku kot może wygodnie wypoczywać i spać. Dobry sen przyczynia się do dobrego samopoczucia pupila, a więc warto zainwestować w wysokiej jakości siedzisko. Na pewno większość kocich właścicieli zdaje sobie sprawę z tego, że każdy kot potrzebuje przyjemnego miejsca do odpoczynku. Koty często drzemią za dnia, przesypiając codziennie minimum 12 godzin. Najczęściej, wybierają sobie ulubione lokalizacje w domu i tam zasypiają oraz wypoczywają. Zimą, chętniej spędzają czas w pobliżu źródła ciepła – jakim jest np. kominek, piec lub kaloryfer na ścianie. Warto wykorzystać ten fakt, by kupić im specjalne legowisko dla kota na kaloryfer.

Oczywiście, możesz spróbować zrobić taki wieszak, hamak lub leżak samodzielnie. Jeżeli ulubionym miejscem przesiadywania kota jest półka w pobliżu kaloryfera, wystarczy uformować na niej koc i poduszkę. Uwierz, kot nie przygląda się metkom – zadowoli się kartonem i wyłożonym w środku kocykiem. Jeżeli jednak nie chcesz zrobić legowiska samodzielnie, warto będzie skorzystać z bogatej oferty sklepów zoologicznych, jak Fajny Zwierzak. Możesz w nim kupić nie tylko bezpieczne, dobrej jakości legowiska dla kotów, ale też gadżety takie, jak np. trymer dla kota.

Rodzaje legowisk na kaloryfer

Wygodna nakładka do leżenia do podstawa, jeżeli chcesz położyć ją na grzejnik. Leżanka, która najlepiej sprawdza się na kaloryferze, to:

  • Budka – kot może się w niej schować cały, co pozwala na najlepsze ogrzanie się zimą.
  • Poduszka – to leżanka, która jest jedną z najbardziej polecanych na kaloryfer. Pozwoli kotu przeciągać się na grzejniku i wygodnie leżeć.
  • Zawieszany leżaczek – doskonała opcja, jeśli chcesz bezpiecznie zamontować legowisko na kaloryferze.
  • Hamak – możesz go rozwiesić w okolicy grzejnika, by kot mógł wygodnie na nim wypoczywać, ogrzewając się chłodną porą.
  • Śpiworek – najbardziej ciasny, pozwoli ogrzać się kotu w największe mrozy.
Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

Nie zapominaj o tym, że kaloryfer jest jednym z ulubionych miejsc kotów do odpoczywania. Zawsze jednak potrzebna jest do położenia na niego jakaś wygodna nakładka, półka lub leżaczek, bo większość kotów nie lubi bezpośrednio leżeć na kaloryferze. Legowisko dla kota na kaloryfer umożliwi zwierzęciu komfortowe wypoczywanie, a także bezpieczne grzanie się chłodną, zimową porą.

Polecane legowiska na kaloryfer dla kotów – sprawdź popularne modele!

Dlaczego warto kupić kotu legowisko na grzejnik - akcesoria dla kotów

Przede wszystkim, legowisko takie będzie nagrzewało się od ciepła, jakie daje kaloryfer. Poza tym, leżanka jest zazwyczaj miękka i miła, więc koty będą uwielbiały w niej odpoczywać i spędzać większość czasu. Nie ma też większego problemu z demontowaniem legowiska dla kotów z grzejnika, gdy np. skończy się sezon grzewczy. W sklepach zoologicznych jest ogromny wybór, jeżeli chodzi o wyżej wymienione już rodzaje legowisk na kaloryfer. Możesz więc dobrać odpowiednią leżankę, dopasowaną do potrzeb swojego czworonoga i posiadanego miejsca na grzejniku. Wśród najbardziej polecanych legowisk na kaloryfer, rekomendowane produkty to:

Legowisko dla kota na kaloryfer i leżący na nim kot brytyjski, a także najlepsze legowiska dla kotów, ceny, zastosowanie i opinie
Legowisko dla kota na kaloryfer krok po kroku, czyli ceny, samodzielnie wykonanie, rodzaje, sposoby i inspiracje

Warto poszukać takiej leżanki, z której będzie można wyjmować poduszkę i w łatwy sposób wyprać pokrowiec w pralce. Niektóre z legowisk na kaloryfer można prać jednak wyłącznie ręcznie, najlepiej w temperaturze ok. 30 stopni Celsjusza.

Legowisko dla kota na kaloryfer – główne zalety

Przede wszystkim, kot będzie mógł wygrzewać się zimową porą oraz przy okazji obserwować, co dzieje się wokół niego. Jeżeli legowisko będzie posiadało odpowiedni oraz stabilny stelaż, będzie mógł w nim bez problemów odpoczywać nawet duży kot. Pamiętaj, że zwierzęta lubią przebywać w cieple, a dla kotów wygrzewanie się to jedno z ulubionych zajęć. Chociażby dlatego warto będzie zakupić porządną leżankę dla swojego przyjaciela.

Jeżeli legowisko będzie neutralne w swojej formie, w momencie zakończenia się okresu grzewczego będziesz mógł zdemontować leżankę i umieścić ją w zupełnie innym miejscu. Tak więc, zastosowanie legowiska może być dość uniwersalne, jeżeli zdecydujesz się na neutralną jego formę. Dobrej jakości legowisko dla kota na kaloryfer zakupić możesz w sklepie Fajny Zwierzak obok produktów takich, jak np. trymer dla kota.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny