Poidełko dla kota – opinie i polecane modele

Czy fontanna dla kota to dobre rozwiązanie?

Niektórzy myślą, że fontanna dla kota to luksusowy wymysł dla bogaczy. Otóż, rzeczywistość jest nieco inna. W niektórych przypadkach okazuje się, że fontanna jest jedynym gadżetem, który zachęca zwierzaka do picia wody. Dzięki urządzeniom tego typu, kot będzie miał zapewnioną świeżą wodę, która stale jest natleniana. Forma podawania wody jest na tyle atrakcyjna, że każdy pupil powinien się zainteresować fontanną.

Jeżeli należysz do właścicieli kotów, które niechętnie piją, powinieneś zaopatrzyć się w ten wodopój. Pamiętaj, to żaden wymysł hodowców! Kot tak samo, jak człowiek, musi pić wodę. W przeciwnym wypadku, „dorobić” się może kamieni na nerkach lub nieprawidłowego ich funkcjonowania. Ceramiczne miski z wodą nie zawsze się sprawdzają, ponieważ miska nie występuje w naturze. Koty dużą część wody pobierają z pokarmów, a wodę – o ile już – wolą czerpać z naturalnych nurtów (np. ze strumyczka lub domowego kranu). Automatyczne fontanny okazują się znakomitym rozwiązaniem, gdy kot nie chce pić z miski. Bo umówmy się, ale niewiele kotów z miski pije.

Fontanna, czyli poidło dla kota

Zanim zainwestujesz w tunel dla kota lub gadżety takie, jak trawa dla kota, zajmij się rzeczami ważniejszymi – jak poidełko dla kota. Bez wody, jak już się dowiedziałeś, kot może mieć bowiem duże problemy ze zdrowiem. Fontanna z wodą dla kota może być:

- tradycyjną fontanną,
- urządzeniem przypominającym wodospad.

Wodopój tego typu nie jest idealny dla psa, bo one wolą pić wodę z miski. Fontanny dla kotów są najczęściej ceramiczne – ewentualnie plastikowe lub z zupełnie innego materiału. Najważniejsza jest oczywiście budowa fontanny. Każde porządne poidełko dla kota powinno zawierać:

 • Misę – to do niej będzie spływała woda, stamtąd kot będzie ją pił
 • Kranik / źródełko – z niego będzie wybijała woda, stąd kot też lubi czerpać wodę
 • Filtr ochronny – służy do ochrony przed przedostawaniem się np. sierści czy resztek karmy
Wysokomięsne, wilgotne karmy dostosowane do potrzeb kota jako mięsożercy?

Mokre karmy Carnilove dla kotów to nie tylko bogactwo mięs pochodzących z unikalnych źródeł, ale także pewność składu, który został pozbawiony dodatku zbóż. Oferując je wesprzesz prawidłowe trawienie i zdrowie dróg moczowych swojego kota!

Sprawdź!

Niektórzy decydują się też kupować fontanny na baterie. Oczywiście, automatyczne są bardziej popularne. Niezależnie jednak od tego, na jakie poidełko dla kota się zdecydujesz, musisz zrobić jedno. Ustawić fontannę w jednym miejscu i nie przesuwać jej. Koty są zwierzętami terytorialnymi i nie lubią, gdy ktoś im przesuwa należące do nich rzeczy. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak działa fontanna dla kota.

Czy poidełko dla kota to dobry pomysł?

Co powinna mieć fontanna dla kota?

W przypadku fontanny dla kota niezależnie od tego, czy będzie ona klasyczna czy automatyczna, powinna być stabilna. To pierwszorzędna sprawa. Jeżeli poidełko dla kota nie będzie stabilne, będzie się przesuwać i może to spowodować poważne szkody. Koty mimo, iż poruszają się z wielką gracją i ostrożnością, czasem przypadkowo mogą trącić niestabilne poidełko. Skutkować to będzie wylaniem się wody, ale też skończyć się może skaleczeniem kota.

Poidełko fontanna dla kota to dobre rozwiązanie. Poidełko automatyczne zachęca kota do picia.
Poidełko dla kota może być klasyczne lub automatyczne. Poidełko fontanna dobrze się sprawdza dla kota.

Poidełko dla kota powinno mieć antypoślizgowe nóżki czy też przyssawki z gumy, które zabezpieczałyby urządzenie przed ślizganiem się. Fontanna musi trzymać się podłoża. Ważne jednak też jest odpowiednie dobranie głębokości misy tak, by nie była płytka – bo woda będzie się rozchlapywać. Ewentualnie, będzie to robił… kot.

Polecane modele poidełek dla kotów i ceny

Ceny poidełek dla kotów są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od:

 • klasy pompy w poidełku,
 • wielkości poidełka,
 • materiału urządzenia.
 • firmy.

Najprostsze poidełko dla kotów może kosztować kilkadziesiąt złotych. Jednak, te porządne urządzenia np. z ceramiki, osiągają kwoty nawet kilkuset złotych. Trawa dla kota czy też tunel dla kota poczekają. Teraz najważniejszy będzie wybór odpowiedniego poidełka dla kota, bo zwierzak musi przecież pić. Oto przykładowe modele, które często kupowane są przez właścicieli kotów.

 • Catit – fontanna dla kota o kwadratowym kształcie. Może zmagazynować 2 l wody. Wyróżnia się możliwością oczyszczania filtra węglem aktywnym, a także wyposażona jest np. w filtr włosów i resztek karmy. Pompa pracuje bardzo cicho, chroniąc zarówno zwierzęta, jak i domowników od hałasu. Cena za urządzenie to ok. 110 zł.
 • Nicrew – jest to bardzo popularna fontanna dla kotów, która może zgromadzić aż 2,4 l wody, zapewniając świeżą wodę kotu przez cały dzień. W pompie znajduje się również wskaźnik poziomu wody, by przypominać o jej dodawaniu – będzie migał, gdy wody będzie już niewiele. Dzięki procesowi filtracji, można usuwać skutecznie zanieczyszczenia lub włosy, a także zapach chloru. Dzięki wydobywającemu się z fontanny niebieskiemu światłu, kot będzie chętniej zaglądał tam w nocy. Cena za urządzenie to ok. 180 zł.
 • Bunty – fontanna równie często polecana przez hodowców kotów. Dzięki filtrowaniu wody, będzie to idealne urządzenie do pobierania jej przez koty. W zestawie znajduje się wymienny filtr węglowy, by czworonogi mogły pić zdrową i czystą wodę. Dzięki łatwości usuwania pompy, możesz ją w prosty sposób regularnie czyścić. Cena za poidełko dla kota to ok. 170 zł.
 • Cat Mate – to najtańsza z czterech proponowanych przez nas opcji. Dzięki poidełku, kot będzie miał stały dostęp do świeżej, bogatej w tlen wody. W urządzeniu istnieje możliwość zmiany wysokości platformy, by zapewnić kotu wygodne użytkowanie fontanny. Woda spływa w niej po specjalnej zjeżdżali, dochodząc do natlenienia i zachęcając tym sposobem czworonoga do wypijania jej. Filtr posiada aktywny węgiel, który oczyszczać będzie wodę m.in. z kurzu, włosów czy też brudu. Cena za urządzenie to ok. 80 zł.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny