Najbrzydszy kot świata pochodzi z Nowego Jorku? Zdjęcia

Zdaniem wielu miłośników czworonogów, najbrzydszy kot świata pochodzi z Nowego Jorku. Miano najbrzydszego mruczka należy do rasowego sfinksa imieniem Loki. Jak wiadomo, rasowe koty sfinksy posiadają duże grono zwolenników i przeciwników. Rasa jest pod wieloma względami wyjątkowa, a jej zdjęcia budzą skrajne emocje. Tak jest również w przypadku Lokiego.

Loki, czyli najbrzydszy kot świata wygląda tak, jakby był wiecznie niezadowolony. Jego pofałdowana skóra wokół pyszczka sprawia wrażenie złości i naburmuszenia. Być może to właśnie dzięki temu, zdjęcia zwierzaka zdobyły tak dużą popularność, a sam Loki występuje w rankingach na najbrzydszego, rasowego kociaka.

Co ciekawe, Loki posiada własne konto na instagramie, które obserwuje ponad 100 tysięcy użytkowników. Na profilu możemy odnaleźć zdjęcia z codziennego życia, a także opis samego kociaka. Jego właścicielką jest młoda kobieta imieniem Sara. Opiekunka robi ciekawe zdjęcia Lokiego. Na większości z nich Loki posiada grymaszącą minę, która nieustannie przyciąga nowych fanów. Instagramowe konto Lokiego stale się rozwija, a najbrzydszy kot świata uczestniczy w wielu ciekawych, domowych sesjach zdjęciowych (robi przy tym charakterystyczne dla siebie, groźne miny).

Jak wygląda rasa sfinks? Opis, zdjęcia, ceny rasowego kociaka

Wspomniany wcześniej Loki, najbrzydszy kot świata należy do rasy sfinks. Są to kociaki, które wzbudzają skrajne emocje, a ich ceny potrafią niekiedy mocno zaskoczyć. Rasa nie posiada typowej sierści, a bardzo delikatny i miły w dotyku meszek. Charakterystyczną cechą rasowego sfinksa są fałdy skórne. Rasa jest bardzo pomarszczona, co stanowi jej cenny atut.

Rasa sfinks posiada także duże uszy i okrągłe, lekko skośne oczy. Najbardziej pożądanym kolorem oczu jest niebieski, który wyróżnia się na tle koloru ciała. U rasowego sfinksa zaobserwujemy średnio muskularną sylwetkę i charakterystyczny, zwężający się do końcówki ogon. Co ważne, rasa nie posiada rzęs, dlatego koty często łzawią i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Opisując rasę, warto też podkreślić, że sfinksy są wrażliwe na działanie zmiennych temperatur i wymagają odpowiedniej opieki.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego kota?

Poznaj wyróżniającą się linię suchych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Świeże mięso = lepszy aromat, smakowitość każdego posiłku i jego przyswajalność! Postaw na wysoką jakość kociego menu!

Sprawdź!

Wyglądający niecodziennie sfinks to rasa, która mocno przywiązuje się do swojego właściciela. Bywa uparta, jednak odwdzięcza się za opiekę bardzo dużym przywiązaniem. Z pewnością nie jest to kot dla każdego, jednak jego nietypowy wygląd oraz usposobienie zdobywają niemałe grono zwolenników.

Na uwagę zasługują także ceny zakupu młodych kociąt. Rasa nie jest tania, jednak warto dołożyć starań do wyboru dobrej, sprawdzonej hodowli. Wyższe ceny zakupu kociąt ze sprawdzonego źródła to jednocześnie większa szansa na zakup w pełni zdrowego, pozbawionego wad genetycznych kociaka. Ceny sfinksów w polskich hodowlach wahają się pomiędzy kwotami 2 500 – 12 000 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat kotów bez sierści?

Najbrzydszy kot świata. Turkmeński kot pustynny? Opis

Rankingi na najbrzydsze koty świata często uwzględniają rasy o nietypowym wyglądzie. Co prawda zdjęcia najczęściej prezentują koty o skąpej sierści, jednak niekiedy natrafimy także na opisy zwierzaków o nietypowych cechach wyglądu. Dobrym przykładem jest turkmeński kot pustynny. Dla jednych uroczy, dla innych dziwny, ale dla wszystkich nietypowy.

Turkmeński kot pustynny delikatnie przypomina rasowego kota domowego. Nie jest to zwierzak domowy, a zamieszkujący tereny pustynne. Jego niewielkie ciało i nieproporcjonalnie duża głowa tworzą ciekawe wrażenie wizualne. Koty turkmeńskie, czy innymi słowy, koty arabskie posiadają także bardzo wyraziste, duże uszy. Ich niecodzienna budowa ciała sprawia, że wyglądają dość nietypowo i mogą kojarzyć się ze zwierzakami z kreskówek.

Niestety turkmeński kot pustynny to rasa zagrożona wyginięciem. Jest to związane z działaniami ludzi. Turkmeński kot pustynny jest na tyle wyjątkowy, że wiele osób chciało posiadać go w domu. Obecnie handel kotami arabskimi jest nielegalny, a polowanie na dziko żyjące kociaki zabronione w kilku krajach. Turkmeński kot pustynny znalazł się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów. Dużym zagrożeniem dla przetrwania populacji jest też degradacja naturalnych siedlisk występowania.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o sfinksach i innych rasach kotów, przeczytaj pozostałe artykuły w tym serwisie. Dowiesz się, jaki drapak kot rzeczywiście będzie drapał, zobaczysz najbrzydsze i najpiękniejsze rasy, a także poznasz ceny ich zakupu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny