Najlepsza karma dla kota – sprawdź 5 polecanych karm dla kociąt

1. Karma sucha Animonda vom Feinsten Deluxe

Czy wiesz, że około 70 % kotów poddawanych jest zabiegom kastracji bądź sterylizacji każdego roku? Po takiej operacji, każdy kot zawsze wymaga specjalistycznej i ścisłej diety. Aby mógł powrócić do dawnej kondycji i zachować pełnię zdrowia, konieczny będzie dla niego odpowiedni pokarm. Dzięki bowiem precyzyjnie zbilansowanej karmie, czworonogi mogą odzyskać pełnię sił. Koty potrzebują specjalnie opracowanej karmy, która będzie dobra dla ich zdrowia otaz która odpowiadać będzie ich naturalnym potrzebom żywieniowym.

Jedną z najbardziej rekomendowanych przed weterynarzy i hodowców karm suchych jest Animonda vom Feinsten Deluxe. Nazwa producenta kojarzona jest wśród właścicieli kotów jako jedna z najlepszych na rynku. Pokarm zawiera bardzo dużą zawartość białka i jednocześnie niewielką zawartość tłuszczu. Można śmiało powiedzieć więc, że jedzenie jej pozwoli kotu zadbać o prawidłową wagę. Po zabiegu sterylizacji lub kastracji zdarza się bowiem, że kot mocno przybiera na wadze. Warto będzie wybrać więc karmę Animonda jeżeli chcesz, by czworonóg zachował zdrowie.

Karma Animonda jest odpowiednia dla kotów po kastracji i sterylizacji, ale też dobra jest dla kocich alergików – produkt ten nie zawiera glutenu bądź soi. W karmie nie ma również obecności konserwantów i sztucznych barwników. Jedzenie karmy jest zatem bezpieczne i bezinwazyjne dla kotów. Niektórzy hodowcy uważają, że karma Animonda vom Feinsten to najzdrowsze jedzenie dla kotów na rynku zoologicznym. Oczywiście, warto będzie sprawdzić, czy kot w ogóle zaakceptuje tę karmę – nie każdy zwierzak bowiem lubi te same składniki. Cena za karmę to ok. 130 zł / 10 kg.

Procentowy skład karmy

Białko

34 %

Tłuszcze

12 %

Włókno surowe

3,5 %

Popiół surowy

6 %

2. Karma sucha Royal Canin Sterilised 37

Jak już wyżej wspominaliśmy, kastracja bądź sterylizacja bardzo często prowadzi do zmian w przemianie metabolicznej kotów. Aby więc zapobiec przybieraniu kotów na wadze, warto kupować odpowiedni dla nich, przeznaczony pod takie okoliczności pokarm. Kolejna popularna nazwa karmy to Royal Canin Sterilised 37. Karma jest w pełni zaspokajająca potrzeby kotów po zabiegu sterylizacji lub kastracji. Najważniejsze jest jednak to, że jest odpowiednio zbilansowana, dostarczając zwierzętom mało tłuszczu, lecz jednocześnie optymalną dawkę energii.

Karma Royal Canin Sterilised 37 zaliczana jest do karm klasy Premium. Nic więc dziwnego, że produkty te polecane są zarówno przez weterynarzy, jak i kocich hodowców. Karma zapewni kotu witalność, jednocześnie zapobiegając przybieraniu kota na wadze. Produkt jest pełnowartościowy, zatem możesz go podawać swojemu pupilowi codziennie, od momentu przybycia kociaka do domu po zabiegu sterylizacji. Cena karmy to ok. 95 zł / 4 kg.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Tłuszcz surowy

12 %

Włókno surowe

6,1 %

Popiół surowy

8,1 %

Wapń

1,11 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,08 %

3. Karma sucha Butchers Functional Cat Dry Indoor

Wśród najczęściej polecanych karm dla kotów, na szczególną uwagę zasługuje karma dla kota Butchers. Jest to karma z dużą zawartością mięsa, która z biegiem czasu może zastąpić maluchom mleko dla kota. Karma Butchers powstała z najlepszych składników naturalnych. Jej skład zbilansowany został przez specjalistów w dziedzinie żywienia zwierząt, po uprzedniej konsultacji z lekarzami i dietetykami weterynarii. Zadaniem tej suchej karmy jest pomaganie kotom, które chcą m.in. pozbywać się kłaczków i uniknąć całkowitego zakłaczenia.

Karma Butchers Functional Cat Dry nie zawiera glutenu pszenicznego, więc zmniejsza ryzyko alergii do minimum. Jako, że nie ma w produkcie glutenu, niektórzy uważają że jest to najlepsza karma dla kota – alergika. Karma, jak już wspominaliśmy, powstała na bazie naturalnych składników. Do jej składu dodano również cenne minerały i witaminy (np. witaminę A, D3 i E). Jeżeli chcesz odżywiać swojego kota dobrej jakości karmą o właściwościach odżywczych, warto będzie postawić właśnie na tę opcję. Cena za karmę to ok. 26 zł / 800g. Znaleźć możesz ją w sklepie Fajny Zwierzak obok produktów takich, jak przysmaki, zabawki czy mleko dla kota.

Procentowy skład karmy

Białka

36 %

Zawartość tłuszczu

12 %

Popiół surowy

4,3 %

Włókno surowe

5 %

Wapń

0,85 %

Fosfor

0,73 %

Ranking najlepszych karm dla kotów – polecane produkty

4. Karma sucha Orijen Cat & Kitten

Jest to karma z dużą zawartością mięsa, którą zachwycają się hodowcy kotów. Skład analityczny karmy Orijen Cat & Kitten jest naprawdę zaskakujący. Porównując go do składu niektórych karm sklepowych z dużych marketów, w Orijen Cat & Kitten znajdują się wysokojakościowe składniki. Spójrz na to, jak wygląda analiza głównych składników karmy.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

40 %

Tłuszcz surowy

20 %

Popiół surowy

8 %

Włókno surowe

3 %

Wapń

1,4 %

Fosfor

1,1 %

Wilgotność

10 %

Kot o szarej sierści przy misce pełnej karmy dla kotów, a także polecane produkty, zastosowanie, smaki i rodzaje karmy
Najlepsza karma dla kota krok po kroku, czyli polecane produkty, zastosowanie, rodzaje i skład

Warto dodać, że aż 2/3 mięsa w karmie Orijen przetwarzana jest na świeżo, bez użycia jakichkolwiek konserwantów. Część z nich jest chłodzona, a część błyskawicznie zamrażana (na surowo). Mięso w karmie jest różnorodne, co również będzie urozmaiceniem dla podniebienia kota. W sklepie zoologicznym możesz zakupić karmę Orijen w kilku różnych pojemnościach:

5. Karma sucha Acana Pacifica Cat

To biologicznie dopasowana do kotów karma, która składa się głównie ze świeżych i słonowodnych ryb. Karma Acana Pacifica Cat jest wysokojakościowa i uzupełniająca organizm kota w cenne witaminy. Karmę wzbogacono liofilizowaną wątrobą, aby zwiększyć jej smak. W produkcie marki Acana Pacifica znajduje się aż 50 % świeżej bądź surowej ryby – w zasadzie, jest to aż 6 różnych gatunków ryb, pochodzących od lokalnych rybaków, ranczerów i farmerów. Poniżej skład analityczny karmy Acana Pacifica Cat.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Oleje i tłuszcze surowe

18 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

9 %

Wilgotność

10 %

Wapń

1,2 %

Fosfor

0,9 %

Magnez

0,1 %

Tauryna

0,1 %

Omega-3

2,2 %

Omega-6

2 %

Oprócz wyżej opisanej karmy Pacifica Cat, warto przejrzeć również składy pozostałych karm producenta Acana. Są one przeznaczone pod konkretne wymagania i potrzeby kociąt. Karmy dla kotów marki Acana do kupienia są w sklepie Fajny Zwierzak, oczywiście w bardzo atrakcyjnych cenach.

ikona podziel się Przekaż dalej