Kiedy warto stosować pieluchomajtki dla psa?

Wyprawka dla psa obejmuje wiele rzeczy. Bezwzględu, czy masz szczeniaka, czy dorosłego psa potrzebujesz misek, karmy, smyczy. Wiele osób kupuje także kosz dla psa na rower lub akcesoria do psich sportów. Na liście zakupów mogą znaleźć się także psie pieluszki. Kiedy trzeba je kupić?

 • Pielucha dla szczeniaka – szczeniaki, które nie uzyskały jeszcze pełnej odporności, dzięki zastosowaniu szczepień ochronnych powinny przebywać głównie w domu. Nie zwalnia to jednak opiekuna z treningu czystości. Pieluchy dla szczeniaka nie są najlepszym rozwiązaniem, choć mogą być używane tymczasowo. Lepiej jednak uczyć młodego psa załatwiania się na zewnątrz, a nie w dowolnym miejscu. Zamiast kupować pieluchomajtki, wybierz podkłady dla szczeniąt. Rozłożysz je w miejscu, w którym najczęściej załatwia się szczeniak i powoli będziesz przesuwał w kierunku drzwi wyjściowych.
 • Pieluchomajtki dla suczki - pieluchy dla samicy psa są natomiast bardzo przydatne u zwierząt, które nie zostały wysterylizowane i plamią w okresie cieczki. Wykorzystasz je zarówno w domu, jak i w podróży. W ofercie sklepów znajdziesz także majtki na cieczkę dla suczki.
 • Pielucha dla psiego seniora - “pampersy” sprawdzają się także dla psiego seniora. Wraz z wiekiem Twój pupil może mieć wiele problemów. Starzeje się zarówno jego ciało, jak i mózg. Z czasem zwierzę może mieć problemy z sygnalizowaniem swoich potrzeb fizjologicznych. W takich sytuacjach warto mieć w domu psie pieluszki.
 • Pieluchy dla psów chorych – pampersy dla psa musisz kupić także w przypadku chorych czworonogów. Potrzebują ich szczególnie psy, które z różnych powodów nie trzymają moczu. Bywa to spowodowane infekcją dróg moczowych, osłabieniem mięśnia zwieracza lub stanem zapalnym pęcherza moczowego.
 • Pampersy dla psów po operacji – krótkotrwale pielucha może przydać się po operacji. Niektóre psy nie mogą przez jakiś czas normalnie wyjść na spacer, dlatego jest to dobre rozwiązanie zarówno u dużego psa, jak i małego yorka.
Ogon wystający z psiej pieluchy, pies w specjalnej psiej pieluszce, jak przyzwyczaić psa do noszenia pampersa
Jakie pieluchomajtki najlepiej sprawdzają się u psa, jaki rozmiar pampersa wybrać dla psa

Jak wybrać pieluchy dla czworonoga?

Istnieje wiele marek pieluszek dla psów. Na rynku dostępne są zarówno pieluchy dla samców, jak i samic. Każdy rodzaj został odpowiednio wyprofilowany tak, by pasować do anatomii danej płci. W sklepach znajdziesz także produkty w różnych rozmiarach. Część z nich oznaczona jest jako S, M oraz L, gdy inne marki podają dokładne obwody, dzięki temu można dopasować pieluchy dla danego psa.

Zanim wybierzesz produkt dla swojego psa, musisz zmierzyć jego obwód przed tylnymi kończynami oraz rozstaw kończyn miedniczych. Postępuj zgodnie z instrukcjami pomiaru produktu i wybierz odpowiedni dla swojego psa.

Pamiętaj, że podobnie jak u niemowląt, pieluchy dla psów muszą być często zmieniane. Twój pupil nie powinien spędzać w niej zbyt dużo czas. Dbając o regularne zmiany, unikniesz “wysypki pieluszkowej”. Inne zasady?

 • Podczas zmiany “pampersa” myj okolice intymne pupila I delikatnie je susz.
 • Możesz skrócić sierść psa w okolicy pieluchy.
 • Podczas “przewijania” psa, oglądaj jego skórę.
 • Jeżeli zauważysz zmiany na skórze psa, jak np. wysypka, zrezygnuj z pieluchy. Kup wtedy podkłady dla psa.
 • Zadbaj także o higienę i noś rękawiczki, by uniknąć kontaktu z moczem lub kałem.
 • Zużyte pieluchy wyrzucaj do odpadów zmieszanych.
Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł na temat rozwolnienia u psa.

Materiały sponsorowane
Zadbaj o właściwą suplementacje dla swojego czworonoga

Najczęściej wybierane suplementy i witaminy dla psów i kotów

Gdzie kupić i ile kosztują pieluchy dla psa?

Opinie o poszczególnych markach różnią się, dlatego podczas wyboru możesz kierować się zdaniem swojego lekarza weterynarii lub przeczytaj dokładne opinie w sieci.

Najtaniej kupisz takie produkty w sklepach internetowych, choć również w stacjonarnych sklepach zoologicznych nie są zbyt drogie. Opakowanie pieluch dla samicy możesz kupić za 20-40 zł. Cena produktów dla samca jest podobna. Produkty dla dużego psa mogą być nieco droższe niż dla dorosłych psów małych ras. Dobrym wyborem mogą być także wielorazowe pieluchy dla psów, które są ekologiczne. Ich cena jest trochę wyższa i wynosi ok.50-60 zł za sztukę, ale będziesz ich używać przez długi czas.

Pieluchy dla psa bywają bardzo przydatne. Nie są konieczne u szczeniaków, ale będą potrzebne u suczki w cieczce, psiego seniora oraz zwierząt nietrzymających moczu z powodu choroby.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny