Fortan Zahnpflege dla psa – dlaczego warto stosować?

Fortan to bardzo popularny preparat do pielęgnacji zębów, który nadaje się dla psa w dowolnym wieku. Regularna pielęgnacja za pomocą tego produktu pozwala na utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega pojawianiu się przykrego zapachu z psiego pyszczka.

Regularna higiena oraz pielęgnacja jamy ustnej jest niezbędna w przypadku ras miniaturowych. Większość małych psów posiada silną tendencję do odkładania się kamienia nazębnego. Niekiedy jest to spowodowane genetyką, a w innych przypadkach żywieniem.

Regularna pielęgnacja zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Jest to wygodna alternatywa dla sanacji w gabinecie weterynaryjnym. Zabieg usuwania kamienia w gabinecie weterynaryjnym wymaga podania narkozy, a tym samym stanowi większe zagrożenie dla zdrowia naszego pupila.

Co daje stosowanie Fortan Zahnpflege? Stosowanie i opinie o płynie

Regularne stosowanie płynu Fortan przynosi kilka podstawowych korzyści. Pierwszą jest higiena jamy ustnej i zabezpieczenie zębów przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Preparat możemy też stosować na zębach, które zostały zaatakowane przez kamień nazębny. Płyn posiada opinie jednego z najskuteczniejszych, domowych neutralizatorów kamienia o różnym stopniu zaawansowania. Jest rekomendowany zarówno przez posiadaczy psów, jak i przez wielu doświadczonych hodowców.

Omawiając opinie o płynie Fortan, warto wspomnieć o jego skuteczności. Wielu właścicieli psów twierdzi, że regularne stosowanie Fortan Zahnpflege umożliwiło całkowite pozbycie się kamienia nazębnego. Preparat można stosować w połączeniu z pastami enzymatycznymi, co zapewnia kompleksową ochronę psiej jamy ustnej.

Co również ciekawe, preparat do pielęgnacji zębów nie wymaga codziennego stosowania. W celu usunięcia kamienia, płyn stosujemy co kilka dni. W późniejszym etapie pielęgnacja ogranicza się do jednego czyszczenia zębów w tygodniu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze pasty do zębów dla psa.

Jak stosować Fortan Zahnpflege i ile kosztuje płyn?

Preparat do pielęgnacji zębów Fortan jest dość łatwy do stosowania. Czynność najlepiej będzie wykonać przy użyciu wacika kosmetycznego. Płyn nanosimy na wacik, a następnie przyciskamy do zaatakowanego kamieniem zęba. Po około 10 sekundach płyn powinien wejść w reakcje z kamieniem nazębnym. Warto poczekać i zostawić psa w spokoju na kolejne pół minuty.

Drugi etap to stosowanie patyczka kosmetycznego. Za jego pomocą delikatnie ścieramy kamień z zębów. Ta metoda nadaje się jedynie dla psa bardzo spokojnego i zapoznanego z pielęgnacją jamy ustnej. W przypadku psów wrażliwych i nielubiących pielęgnacji, możemy wyczyścić zęby szczoteczką lub delikatnie przetrzeć czystym wacikiem.

Preparat do pielęgnacji zębów Fortan można też stosować u psów wyjątkowo wrażliwych. Jednak w ich przypadku nie przecieramy ani nie zeskrobujemy kamienia nazębnego. Z pomocą przychodzą nam twarde zabawki typu dental care i gryzaki dental care. Tego typu gadżety dla psa nadają się do długotrwałego gryzienia, co w efekcie pozwala na starcie rozmiękczonego przez Fortan Zahnpflege kamienia nazębnego.

Pies szczotkowany preparatem Fortan
Jakie zastosowanie ma preparat do pielęgnacji zębów Fortan oraz jego użycie i dawkowanie

Kolejną godną uwagi kwestią jest cena zakupu płynu dla psa Fortan. Produkt najtaniej kupimy w sklepach internetowych. Cena jednego opakowania nie powinna być nadmiernie wygórowana. Płyn o pojemności 50 ml kosztuje 32 – 40 zł. Cena w gabinetach weterynaryjnych może okazać się nieco wyższa.

Polecane karmy dla psów z problemami zdrowotnymi

Czy Fortan można stosować do szczotkowania? Codzienna pielęgnacja jamy ustnej

Płyn Fortan jest przeznaczony dla psa z problemem kamienia nazębnego. Jednak dobre opinie posiada także stosowanie w celu prewencyjnym. Regularna pielęgnacja kosztuje nieco wysiłku, jednak może pomóc w uniknięciu wielu problemów (w tym konieczności sanacji).

Preparat do pielęgnacji zębów może zastępować klasyczną pastę dla psa. Cena obydwu produktów może być dość porównywalna. W celu oczyszczenia jamy ustnej wystarczy nanieść odrobinę płynu na szczoteczkę, a następnie wyczyścić psie zęby. Najtaniej byłoby kupić zwykłą szczoteczkę dla dzieci, jednak w ofertach sprzedaży znajdziemy także specjalne produkty dla psa. Wybór będzie uzależniony od naszych indywidualnych preferencji oraz rozmiarów pupila.

W codziennej pielęgnacji jamy ustnej ponownie pomagają gryzaki dental care i zabawki, które wymagają długiego żucia. Połączenie zabawek z codzienną pielęgnacją może sprawić, że nawet pies obarczony silną tendencją do odkładania się kamienia nazębnego, będzie mógł cieszyć się zdrowym uzębieniem przez wiele długich lat.

Pielęgnacja jamy ustnej u szczeniąt

Jak już wiemy, preparat do pielęgnacji zębów posiada dobre opinie, a cena jego zakupu okazuje się dość przystępna. Preparat może być stosowany regularnie u dorosłych psów, a także u nieco starszych szczeniąt, które skończyły już wymianę zębów mlecznych.

Pielęgnacja jamy ustnej młodych szczeniąt nie musi bazować na preparatach, które neutralizują powstały już kamień nazębny. W ich przypadku najtaniej i najefektywniej będzie kupić zwykłą pastę dla psa i uczyć pupila regularnej pielęgnacji. Aby zadbać o higienę jamy ustnej, możemy kupić też zabawki typu dental care dla szczeniaka. Zabawka kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, jednak jest trwałym i atrakcyjnym dla psa rozwiązaniem.

Dużą rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji zębów szczeniąt, odgrywa także prawidłowa dieta. Wielu hodowców rekomenduje wapno dla psa w postaci proszku czy tabletek. Wapno dla psa bierze udział w mineralizacji kości i może mieć pozytywny wpływ na rozwój zębów. Najtaniej będzie kupić wapno dla psa w postaci proszku, który dosypuje się do karmy. W ofertach sprzedaży znajdziemy także wapno dla psa w postaci tabletek, jednak ich podawanie może być utrudnione.

ikona podziel się Przekaż dalej