Fortan Zahnpflege dla psa – dlaczego warto stosować?

Fortan to bardzo popularny preparat do pielęgnacji zębów, który nadaje się dla psa w dowolnym wieku. Regularna pielęgnacja za pomocą tego produktu pozwala na utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega pojawianiu się przykrego zapachu z psiego pyszczka.

Regularna higiena oraz pielęgnacja jamy ustnej jest niezbędna w przypadku ras miniaturowych. Większość małych psów posiada silną tendencję do odkładania się kamienia nazębnego. Niekiedy jest to spowodowane genetyką, a w innych przypadkach żywieniem.

Regularna pielęgnacja zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Jest to wygodna alternatywa dla sanacji w gabinecie weterynaryjnym. Zabieg usuwania kamienia w gabinecie weterynaryjnym wymaga podania narkozy, a tym samym stanowi większe zagrożenie dla zdrowia naszego pupila.

Co daje stosowanie Fortan Zahnpflege? Stosowanie i opinie o płynie

Regularne stosowanie płynu Fortan przynosi kilka podstawowych korzyści. Pierwszą jest higiena jamy ustnej i zabezpieczenie zębów przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Preparat możemy też stosować na zębach, które zostały zaatakowane przez kamień nazębny. Płyn posiada opinie jednego z najskuteczniejszych, domowych neutralizatorów kamienia o różnym stopniu zaawansowania. Jest rekomendowany zarówno przez posiadaczy psów, jak i przez wielu doświadczonych hodowców.

Omawiając opinie o płynie Fortan, warto wspomnieć o jego skuteczności. Wielu właścicieli psów twierdzi, że regularne stosowanie Fortan Zahnpflege umożliwiło całkowite pozbycie się kamienia nazębnego. Preparat można stosować w połączeniu z pastami enzymatycznymi, co zapewnia kompleksową ochronę psiej jamy ustnej.

Co również ciekawe, preparat do pielęgnacji zębów nie wymaga codziennego stosowania. W celu usunięcia kamienia, płyn stosujemy co kilka dni. W późniejszym etapie pielęgnacja ogranicza się do jednego czyszczenia zębów w tygodniu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze pasty do zębów dla psa.

Jak stosować Fortan Zahnpflege i ile kosztuje płyn?

Preparat do pielęgnacji zębów Fortan jest dość łatwy do stosowania. Czynność najlepiej będzie wykonać przy użyciu wacika kosmetycznego. Płyn nanosimy na wacik, a następnie przyciskamy do zaatakowanego kamieniem zęba. Po około 10 sekundach płyn powinien wejść w reakcje z kamieniem nazębnym. Warto poczekać i zostawić psa w spokoju na kolejne pół minuty.

Drugi etap to stosowanie patyczka kosmetycznego. Za jego pomocą delikatnie ścieramy kamień z zębów. Ta metoda nadaje się jedynie dla psa bardzo spokojnego i zapoznanego z pielęgnacją jamy ustnej. W przypadku psów wrażliwych i nielubiących pielęgnacji, możemy wyczyścić zęby szczoteczką lub delikatnie przetrzeć czystym wacikiem.

Preparat do pielęgnacji zębów Fortan można też stosować u psów wyjątkowo wrażliwych. Jednak w ich przypadku nie przecieramy ani nie zeskrobujemy kamienia nazębnego. Z pomocą przychodzą nam twarde zabawki typu dental care i gryzaki dental care. Tego typu gadżety dla psa nadają się do długotrwałego gryzienia, co w efekcie pozwala na starcie rozmiękczonego przez Fortan Zahnpflege kamienia nazębnego.

Pies podczas szczotkowania zębów szczteczkę oraz preparat do pielęgnacji zębów Fortan
Jakie zastosowanie ma preparat do pielęgnacji zębów Fortan oraz jego użycie i dawkowanie

Kolejną godną uwagi kwestią jest cena zakupu płynu dla psa Fortan. Produkt najtaniej kupimy w sklepach internetowych. Cena jednego opakowania nie powinna być nadmiernie wygórowana. Płyn o pojemności 50 ml kosztuje 32 – 40 zł. Cena w gabinetach weterynaryjnych może okazać się nieco wyższa.

Polecane karmy dla psów z problemami zdrowotnymi

Czy Fortan można stosować do szczotkowania? Codzienna pielęgnacja jamy ustnej

Płyn Fortan jest przeznaczony dla psa z problemem kamienia nazębnego. Jednak dobre opinie posiada także stosowanie w celu prewencyjnym. Regularna pielęgnacja kosztuje nieco wysiłku, jednak może pomóc w uniknięciu wielu problemów (w tym konieczności sanacji).

Preparat do pielęgnacji zębów może zastępować klasyczną pastę dla psa. Cena obydwu produktów może być dość porównywalna. W celu oczyszczenia jamy ustnej wystarczy nanieść odrobinę płynu na szczoteczkę, a następnie wyczyścić psie zęby. Najtaniej byłoby kupić zwykłą szczoteczkę dla dzieci, jednak w ofertach sprzedaży znajdziemy także specjalne produkty dla psa. Wybór będzie uzależniony od naszych indywidualnych preferencji oraz rozmiarów pupila.

W codziennej pielęgnacji jamy ustnej ponownie pomagają gryzaki dental care i zabawki, które wymagają długiego żucia. Połączenie zabawek z codzienną pielęgnacją może sprawić, że nawet pies obarczony silną tendencją do odkładania się kamienia nazębnego, będzie mógł cieszyć się zdrowym uzębieniem przez wiele długich lat.

Pielęgnacja jamy ustnej u szczeniąt

Jak już wiemy, preparat do pielęgnacji zębów posiada dobre opinie, a cena jego zakupu okazuje się dość przystępna. Preparat może być stosowany regularnie u dorosłych psów, a także u nieco starszych szczeniąt, które skończyły już wymianę zębów mlecznych.

Pielęgnacja jamy ustnej młodych szczeniąt nie musi bazować na preparatach, które neutralizują powstały już kamień nazębny. W ich przypadku najtaniej i najefektywniej będzie kupić zwykłą pastę dla psa i uczyć pupila regularnej pielęgnacji. Aby zadbać o higienę jamy ustnej, możemy kupić też zabawki typu dental care dla szczeniaka. Zabawka kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, jednak jest trwałym i atrakcyjnym dla psa rozwiązaniem.

Dużą rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji zębów szczeniąt, odgrywa także prawidłowa dieta. Wielu hodowców rekomenduje wapno dla psa w postaci proszku czy tabletek. Wapno dla psa bierze udział w mineralizacji kości i może mieć pozytywny wpływ na rozwój zębów. Najtaniej będzie kupić wapno dla psa w postaci proszku, który dosypuje się do karmy. W ofertach sprzedaży znajdziemy także wapno dla psa w postaci tabletek, jednak ich podawanie może być utrudnione.

ikona podziel się Przekaż dalej