Filtry akwarystyczne zewnętrzne ekonomiczne

Aquael Multikani 800 to zewnętrzny filtr modułowy do małych akwariów. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają mniejsze akwaria, ale nie chcą w środku sprzętów. Konstrukcja tego filtra Aquael ma jednak pewną wadę. Pompki są elementem niezależnym od wkładów filtracyjnych. Nie daje to takiej stabilizacji, jak w przypadku, gdy używamy filtr kubełkowy z wbudowaną w środku pompką. Niska cena wynosząca około 150 zł rekompensuje różne niedogodności. Można się poważnie zastanowić nad zakupem takiego kompaktowego kubełka Aquael.

Nowością na rynku są filtry zewnętrzne produkcji najczęściej chińskiej, podwieszane na szybę zbiornika. To połączenie koncepcji kaskady z filtrem zewnętrznym. Zawierają rurkę wylotowa zasysającą, ale wnętrze jest zamknięte. Należy tu zabrać pod uwagę małą moc pompy i małą powierzchnię, jaką ma taki filtr kubełkowy, jednak ceny wynoszące do 200 zł są całkiem niezłą zachętą do zakupu.

Przy wyborze filtrów kubełkowych o niskiej cenie, musimy zwrócić uwagę na nazewnictwo różnych sprzętów. Jeżeli coś jest prefiltrem, to znaczy, że nie ma pompki. Woda nie będzie przepływała przez ten zestaw, dopóki nie zamontujemy dodatkowo pompy, która może być dość dużym kosztem.

W przypadku tańszych filtrów najczęściej istotne są opinie innych użytkowników. Musimy tu pamiętać, że rzadko kto ma 150 sztuk i je testuje. Najczęściej jest to jedna sztuka. Jak to bywa z tanim montażem, każdy wie. Jedna sztuka może być beznadziejna, a inna popracuje i 10 lat.

Filtry akwarystyczne zewnętrzne optymalne

Filtr zewnętrzny do akwarium w średniej cenie to najczęściej marki chińskie, które pojawiają się na jakiś czas, a później znikają z rynku. Wyjątkiem może tu być Aqua Nova, która dysponuje filtrem, o cenie 180 zł przeznaczonym do akwarium do 150 l. Aqua Nova NCF 600 to dobry wybór dla tych, którzy chcą kupić filtr zewnętrzny do akwarium i nie straszne im dbanie o niego poprzez okresowe konserwacje uszczelek, zaczepów i zaworów odcinających węże.

W cenie do 300 zł możemy też kupić filtry zewnętrzne marki Sera lub Tetra. Te kubełki przeznaczone są do akwariów o mniejszej pojemności, czyli około 100-200 l, ale odznaczają się o wiele lepszym wykonaniem i wykorzystanymi komponentami. Te sprzęty obsługuje się bardzo wygodnie i mają producenta o stabilnej sytuacji na rynku, czyli można bez obaw reklamować, jeżeli się zepsują.

Do kwoty 400 zł, możemy też zakupić filtry zewnętrzne do akwarium producentów takich jak Hydor, Eheim, czy Oase. Musimy mieć jednak świadomość, że nie mają one takich udogodnień, jak sprzęt tego samego producenta, ale droższy. Chodzi tutaj o wygodę otwierania zaczepów, odłączania filtra od akwarium, konstrukcje wlotu i wylotu. Akwarystyka staje się przyjemnością z takim sprzętem. Filtry to w końcu przecież najważniejsze sprzęty akwarystyczne.

Polecane akwaria i akcesoria - ceny internetowe!

Czy warto kupić model tańszej marki, czy podstawowy tej lepszej? Tu opinie są podzielone. W tym przypadku chyba najlepiej kierować się częstotliwością otwierania takiego kubełka. Jeżeli planujemy dużą nadfiltrację, to wybierzmy podstawowy model droższych marek. Jeżeli będziemy go czyścili co tydzień, to lepiej taki mniej renomowanej marki, ale z zaworami odcinającymi, uchwytem i tym podobnymi udogodnieniami. Pielęgnica meeka z takim filterkiem w akwarium nie będzie uciążliwa przy sprzątaniu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o filtrze odwróconej osmozy w akwarium?

Filtry akwarystyczne zewnętrzne premium

Jeżeli dysponujemy kwotą powyżej 400 zł, możemy zabrać pod uwagę zakup filtra od producenta, który jest renomowany, i niejednokrotnie wprowadził do akwarystyki innowacyjne i skuteczne rozwiązania. Ceny mają często przełożenie na łatwość obsługi takich sprzętów i jakość użytych komponentów. Jeżeli mamy duże akwarium w ścianie lub akwarium narożne, są wręcz niezbędne.

Filtr zewnętrzny do akwarium takich producentów jak Eheim, Hydor czy Oase, mają wygodny system otwierania przez dobrej jakości zaczepy. W przypadku tych filtrów, nie ma obaw o to, że źle ułoży się uszczelka lub zaczep puści. Sposób wykonania każdego elementu, od komory wirnika począwszy na wylocie w postaci deszczowni skończywszy, jest przemyślany i poparty praktyką wielu lat produkcji sprzętu akwarystycznego.

Wiadomo, że opinie na temat takich sprzętów są dobre, ale czy są one warte swojej ceny? Zdecydowanie tak. Elektronikę możemy pominąć, grzałkę kupić osobno, UV nie jest niezbędna w akwarium, ale niezawodność pompy i jakość użytych materiałów to już coś, za co warto zapłacić więcej. Można powiedzieć, że niezależnie od tego, jaki filtr zewnętrzny do akwarium wybierzemy, będzie on działał dłuższy czas. Sprawdzą się zawsze. Może to być akwarium w ścianie lub akwarium narożne. Rodzaj nie ma znaczenia.

W dzisiejszych czasach, nie tylko kiedy w grę wchodzi akwarystyka, najwięcej kosztuje czas i wygoda. Czyszczenie filtra możemy wykonać w 10 minut lub pół godziny, a niekiedy nawet godzinę. Dobry sprzęt to oszczędność nerwów i czasu. Jeżeli możemy pozwolić sobie na spokój związany z nie przeciekaniem filtra i wygodę, to zdecydowanie opłaca się jednorazowo zainwestować więcej, aby mieć piękne i łatwe w obsłudze akwarium.

ikona podziel się Przekaż dalej