Mężczyzna rozstał się z kobietą. Zostawił w jej domu coś nietypowego...

70 węży znaleziono w jednym z domów w Anglii. Właściciel porzucił je po rozstaniu z partnerką. Zwierzęta były w bardzo złym stanie. Cierpiały z powodu pasożytów, niedożywienia, odwodnienia. Trzy nie żyły. Gady zabezpieczyli wolontariusze.
Z tego artykułu dowiesz się:
Szokujące odkrycie
Wolontariusze z angielskiej organizacji prozwierzęcej Knaresborough Exotic Rescue nigdy nie widzieli czegoś takiego. Mężczyzna po rozstaniu z partnerką zostawił w jej domu siedemdziesiąt sztuk węży z gatunku pyton królewski. Zwierzęta były w ekstremalnie złym stanie. “Zajmuję się tym od wielu lat. Po raz pierwszy widzę węże trzymane w tak okropnych warunkach”- powiedział Daniel Holmes z Knaresborough Exotic Rescue.
Właściciel węży próbował je rozmnażać na własną rękę, ale w pewnym momencie zrezygnował. Kiedy jeszcze był w związku ze swoją dziewczyną, powiedział jej, że posiada jedynie 6 sztuk gadów. Po przybyciu na miejsce Daniel Holmes błyskawicznie zorientował się, że to nieprawda. Znalazł około pięćdziesięciu zwierząt zamkniętych w plastikowych szufladach pełniących funkcję terrariów i dodatkowe 20 pełzających luzem.
Ciasnota i pasożyty
Pyton królewski jest samotnikiem i potrzebuje odpowiednio przygotowanego terrarium. Tymczasem wiele pojemników, które Daniel zastał na miejscu, nie miało odpowiednich rozmiarów. Część osobników płci męskiej uciekła, chcąc znaleźć partnerkę do rozmnażania. Niektórym z pewnością się to udało.
Prawdopodobnie znajdziemy węże w ciąży. Wszystkie mają roztocza, takie pasożyty, które są jak pchły dla psów, wymagają więc leczenia. Dodatkowo jednego musi obejrzeć weterynarz” – skomentował Holmes, cytowany przez BBC. Historię innego uratowanego zwierzęcia znajdziesz tu.
Ciężkie przeżycie
Jednak w najgorszym stanie były młode węże. W pojemniku, w którym przebywały, panowała zbyt wysoka temperatura. Wolontariusz stwierdził, że wymagają nawodnienia i podania pokarmu, ponieważ są wychudzone. “Zabrałem ze sobą dwóch pomocników. Jeden z nich poszedł na interwencję pierwszy raz. To młody chłopak i gdybym wiedział, w jakim stanie będą te węże, nie zabrałbym go ze sobą. On bardzo się zdenerwował, zaczął płakać”- dodał.
Organizacja Cheshire Reptile Rescue zaoferowała schronienie dla pięciu zabezpieczonych pytonów. Knaresborough Exotic Rescue ogłosiła w internecie zbiórkę pieniędzy na leczenie i utrzymanie chorych i zaniedbanych zwierząt. Pyton królewski w warunkach domowych może żyć nawet 30 lat. Dorosłe osobniki osiągają zwykle długość od 130 do 150 cm. Więcej na temat tego gada przeczytasz tu.
