Scena jak ze "Szczęk". Rekin zaatakował mężczyznę - nagranie trafiło do sieci

Wypoczywający nad morzem plażowicze nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyli mężczyznę szamoczącego się w wodzie. Po chwili stało się jasne, że pływak został zaatakowany przez rekina. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.
Z tego artykułu dowiesz się:
Miejscowa atrakcja
Do tragedii doszło w poniedziałek 21 kwietnia. 40-letni mężczyzna wypoczywał na plaży w izraelskim mieście Hadera położonym w dystrykcie Hajfa nad Morzem Śródziemnym. W pewnym momencie wszedł do wody mimo tego, że okolica jest znana z występowania dwóch zagrożonych gatunków rekinów: żarłacza ciemnoskórego i żarłacza brunatnego.
Drapieżniki od dawna stanowią swego rodzaju atrakcję, przyciągając żądnych mocnych wrażeń turystów. Wielu z nich celowo zbliżało się do nich, aby zrobić sobie z nimi zdjęcia lub nagrać film. Aktywiści działający na rzecz ochrony przyrody nie raz prosili lokalne władze o podjęcie środków mających na celu oddzielenie ludzi od niebezpiecznych zwierząt, ale ich apele pozostały bez adekwatnej odpowiedzi.
Atak rekina
Walkę pechowego pływaka z rekinem uwieczniono na nagraniu, które trafiło do sieci i od razu stało się sensacją. Widać na nim sylwetkę rekina, rozbryzgi wody, a w końcu krew. Słychać również dramatyczne okrzyki świadków. O zajściu powiadomiono policję. Plaża została zamknięta.
Jak podaje TVN24 , zwłoki odnaleziono we wtorek w godzinach popołudniowych. Mężczyzna w ogóle nie powinien wchodzić do wody, gdyż na tamtym odcinku plaży obowiązuje zakaz kąpieli. Rekiny pojawiają się tu regularnie, zwabione ciepłą wodą spuszczaną z pobliskiej elektrowni Orot Rabin. O innym niebezpiecznym zajściu z udziałem zwierzęcia przeczytasz tu.
Unikajcie kąpieli
Świadkowie zdarzenia powiedzieli agencji Associated Press, że 40-latek bardzo chciał popływać z rekinami. Tymczasem zwierzęta te nie są przyzwyczajone do tłumów i bliskich spotkań z ludźmi. Atakują jednak wyjątkowo rzadko. Jak podaje Interia, dotąd w Izraelu zanotowano tylko jeden wypadek śmiertelny.
Żarłacze ciemnoskóre mogą osiągnąć długość czterech metrów i wagę około 350 kilogramów. Żarłacze brunatne są niewiele mniejsze, mierzą około 2,5 metra i ważą około 100 kg. W związku z wypadkiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Izraela zaapelowało o unikanie morskich kąpieli. O nietypowych plażowiczkach w polskiej miejscowości Jantar przeczytasz tu.
