Pies, jak wiadomo, to najlepszy przyjaciel człowieka. A skoro tak, warto też traktować go z należytą cierpliwością – także w sytuacjach, które wymagają jej szczególnie dużo. Kiedy więc następnym razem wybierzesz się na spacer ze swoim pupilem, a ten nie będzie kwapił się do zrobienia kupy, nie popędzaj go, nie krzycz i nie wywieraj presji w jakikolwiek inny sposób. Daj mu po prostu działać w zgodzie z jego naturą.
Interesujące nas w tym miejscu czworonogi – niezależnie od ich wieku czy płci – „lubią” poszukać odpowiedniego miejsca do tego, by móc się w nim wypróżnić. Dlatego niekiedy dość długo węszą w jego poszukiwaniu, a następnie wykonują charakterystyczne ruchy. Ich kręcenie się w kółko przed spełnieniem potrzeby fizjologicznej zostało zbadane przez naukowców, którzy doszli do interesujących wniosków.
W przypadku psów oddawanie kału wiąże się z… komunikacją. Można powiedzieć, że pozostawienie przez nich odchodów w danym miejscu stanowi pewnego rodzaju przekazanie informacji dla innych czworonogów, które w niedalekiej przyszłości trafią do tego samego miejsca. Oczywiście „odczytanie” tego rodzaju komunikatu w przypadku psów polega na jego wywęszeniu. Kiedy więc po raz kolejny zobaczysz, jak Twój włochaty kompan przez dłuższy czas obwąchuje dane miejsce, pozwól mu zrobić to w spokoju. W końcu sam/a na pewno nie lubisz, gdy ktoś przeszkadza Ci podczas komunikowania się z inną osobą, prawda?
Kliknij i sprawdź 9 powodów, dla których psy wymiotują żółcią.