W tym mieście powstanie całodobowy SOR dla zwierząt. Niektórzy dostaną zniżki na usługi

Chyba każdy właściciel czworonoga przynajmniej raz w życiu potrzebował pomocy weterynarza w nocy. Całodobowy szpital jest wtedy na wagę złota. I właśnie tego rodzaju placówka pojawi się niedługo w jednym z większych polskich miast.
Z tego artykułu dowiesz się:
Nowa placówka już w przyszłym roku
Całodobowy SOR dla zwierząt zostanie otwarty w przyszłym roku, ale już w tym ruszy remont przeznaczonych do tego celu pomieszczeń. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych, że wraz z rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Krzysztofem Kubiakiem podpisali list intencyjny w tej sprawie.
“Klinika będzie wyposażona w sprzęt, jakiego nie ma żadna inna placówka weterynaryjna w Polsce i tej części Europy: m.in. system do hemoperfuzji, aparat do terapii nerkozastępczych i wymiany osocza. Leczenie zatruć, sepsy, niewydolności narządów czy zaburzeń immunologicznych stanie się dostępne na najwyższym poziomie i o każdej porze” - czytamy w internetowym komunikacie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Seniorzy oraz posiadacze Karty Dużej rodziny będą mogli liczyć na specjalne zniżki. Chcesz wiedzieć, jak udzielić pupilowi pierwszej pomocy? Zajrzyj tu.
Najlepsi specjaliści, najnowocześniejszy sprzęt
"Planujemy zatrudnić w niej tylko lekarzy weterynarii wyspecjalizowanych w leczeniu stanów nagłych, najlepszych specjalistów, którzy będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt" - powiedział prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr prof. Artur Niedźwiedź, cytowany przez TVN24. O sposobach na zmniejszenie stresu kota podczas wizyty u weterynarza przeczytasz tu.
“To, co dla ludzi jest oczywistością, dla zwierząt wciąż bywa luksusem. Weterynaryjny SOR to milowy krok w kierunku zrównania szans” - powiedziała Anna Zielińska, prezeska Fundacji Viva!, w rozmowie z portalem vege.com.pl. “Bardzo cieszymy się, że samorząd i uczelnia wyższa podjęły współpracę na rzecz systemowego wsparcia zwierząt. Taki oddział powinien funkcjonować w każdym dużym mieście. To nie tylko wsparcie dla opiekunów, ale i ważny sygnał o empatii i odpowiedzialności” - dodała przedstawicielka OTOZ Animals Marta Domańska.
